הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

סדרת פייסבוק חדשה של יוצרים מהדרום

26/06/2011

יוזמה מקורית של קבוצת יוצרי קולנוע מהדרום הביאה להפקתה ויצירתה של סדרה המשודרת בפייסבוק ובכל שבוע מועלה פרק חדש. לסדרה, כך מסתבר, יש כיום רק מעט יותר מ-150 עוקבים. "הבמה המיוחדת שמעניקה הרשת החברתית מאפשרת לקצר את כל התהליכים הסבוכים והמייגעים שכרוכים בהפקת סרט וקבלת זמן מסך" אומר לביא ונונו, יוזם הסדרה. "לא צריך טובות מאף אחד. לא מחסויות, לא מתקציבים של בעלי אינטרס ולא מפוליטיקאים. מי שאוהב מחכה ליום שלישי בערב, אז אנו מעלים פרק ומי שלא אז לא. לשמחתי רבים מצטרפים לקבוצת הסדרה בפייסבוק בכל יום." מוסיף ונונו.

קבוצת היוצרים מורכבת מבוגרי המחלקה לקולנוע של מכללת ספיר ומורכבת משני כותבים, שני במאים\עורכים וצלם אחד. על תפקיד בימוי הסדרה מופקדים על אנשי הקולנוע רובי אלמליח ולביא ונונו שהפיקו בעבר מספר פרויקטים מוצלחים ובניהם סרטו של רובי אלמליח 'חולה את נתן' שזכה לביקורות משבחות.

 

"הסדרה עוסקת בזמר חתונות ששוכב עם הכלות שלו, מנהל צעיר ושאפתן שרוצה להיות אדם יותר טוב, זונה שרוצה להיות מנהלת, קומבינטור עם תוכנית על, ובחורה אחת שמחפשת קשר רציני",  אומר רובי אלמליח בימאי הסרט. " זה תמצית חייהם של חבורה של אנשים, כל אחד והשריטה, שלו בעיר הגדולה. האנשים בחבורה קשורים אחד לשני מבלי שיידעו עד שלאט לאט הקשר ביניהם נחשף  בפני הצופים עד לסוף העונה" מוסיף.

לדברי יוצרי הסדרה, האפשרות לשדר יצירה בפייסבוק מביאה ללימוד צרכי הקהל והתאמה מיידית לדרישותיו. "המשוב הוא מיידי. כל פרק גורר אחריו דיונים רבים בקרב חברי 'קובצת הסדרה בפייסבוק'. הדברים שעולים שם נותנים לנו תחושה של מה הקהל רוצה" אומר ונונו. "אנחנו יכולים להפתיע אותו או ללכת איתו – איך שבא לנו", מוסיף.

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד