הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

בפעם הראשונה מזה שנים: תקציב מאושר לרשות השידור

5/07/2011

ועדת הכספים של רשות השידור בראשותו של היו"ר החדש דוד חיון, אישרה אתמול בישיבתה את הצעת התקציב של רשות השידור לשנת 2011. היקף התקציב כ-870 מליון שקל. יו"ר הרשות, ד"ר אמיר גילת, הנחה את הנהלת הרשות להכין, לראשונה בתולדות הרשות, תכניות עבודה מסודרות והתנה את אישור התקציב בהגשת תכניות אלו.

 

כזכור, בשבע השנים האחרונות פעלה הרשות ללא תקציב מאושר כנדרש, והנושא אף זכה לביקורת בדו"ח מבקר המדינה האחרון, שהתריע על כך שהוכנו בעבר תקציבים גרעוניים על ידי הרשות. התקציב שאושר נותן ביטוי להקצאת משאבים רבים יותר  לתחום התוכן, והינו תקציב שלא לוקח בחשבון את הרפורמה המתוכננת ברשות, שטרם ברור מתי תיכנס לתוקף, והיא תלויה באישור הכנסת. כשתיכנס לתוקפה יתקיימו דיונים חוזרים על מנת להתאים התקציב למציאות הרפורמה. למרות המחסור במשאבים, בגלל אי כניסת הרפורמה לתוקף, הורה חיון להנהלה להקצות יותר משאבים לתוכן , והדבר בא לידי ביטוי בתקציב, שהוכן על ידי סמנכל הכספים ערן הורן.

 

כמו כן, הינחו יו"ר הרשות ד"ר אמיר גילת ויו"ר ועדת הכספים דוד חיון את ההנהלה להכין תקציב שאינו גרעוני , אחרי שתחילה - בגלל המצוקה התקציבית - הוצג בפניו תקציב הלוקח בחשבון גרעון שנתי של 60 מיליון שקל. בעקבות פעולות שונות שהנחה חיון לבצע, אושר בסופו של דבר תקציב מאוזן לחלוטין לכל השנה למרות שהמליאה החדשה והוועדות החדשות של הרשות אושרו רק במרץ השנה. זו גם הסיבה שהתקציב אושר באיחור .

 

הצעת התקציב לשנת 2011 כוללת גם תכנית להעמקת הגבייה בסך של 30 מליון שקל, אותה אישרה אתמול בישיבה משותפת  ועדת האגרה, בראשה עומדת אסתי אפלבוים, וועדת הכספים בראשות חיון.

 

דוד חיון, יו"ר ועדת הכספים של מליאת רשות השידור אמר אתמול לחברי הוועדה: " העיקרון שהנחה אותנו היה הגשת תקציב מאוזן העומד בכללי המינהל התקין. אישור התקציב אתמול הוא צעד היסטורי בהובלת הרשות לדרך חדשה ולתרבות ניהולית תקינה".

 

התקציב המפורט אושר על ידי ועדת כספים , אחרי שהועד המנהל אישר את עקרונותיו לפני שבועיים. התקציב הסופי יאושר סופית ידי הועד המנהל בישיבתו הקרובה ביום ראשון הבא. לאחר מכן ,הוא יועבר למשרד האוצר.

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד