הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

ערוץ 33 יהפוך לערוץ חדשות ותרבות

5/09/2011

מליאת רשות השידור אישרה פה אחד את הצעת יו"ר רשות השידור ד"ר אמיר גילת להפוך את ערוץ 33 לערוץ חדשות ותרבות - בקרוב יחל ערוץ החדשות בשידורי ניסיון.

 

יו"ר הרשות סיפר לחברי המליאה כי הופתע מנתוני הרייטינג הנמוכים בערוץ 33, וכי חיפש דרך לשדרג את הערוץ, שבמתכונתו הנוכחית מביא לבזבוז כספי ציבור, כך נולד הרעיון להפוך אותו לערוץ של חדשות ותרבות.

 

בחודשים האחרונים בדקה ועדה משותפת של המוסדות והנהלת הרשות את היתכנות הקמת הערוץ והמליצה למליאה לאשר את ההצעה.

 

ערוץ החדשות והתרבות ישדר במשך כל שעות היום שידורים בנושאי חדשות אקטואליה ותרבות תוך שיתוף פעולה בין הטלוויזיה והרדיו. שיתוף הפעולה בין רשת ב' לבין חטיבת החדשות של הערוץ הראשון ייצר כוח אדיר לערוץ שיוכל להוביל את החדשות והאקטואליה בישראל, ויהווה כתובת טלוויזיונית לכלל צרכני החדשות. במקביל לשידורים בערוץ החדשות יועברו השידורים גם באינטרנט במשך 24 שעות ביממה.

 

יודגש כי מהלך זה לא יפגע בשידורים בערבית. ועדת המדיה בערבית במליאה אף קיבלה סקירה מפורטת על המהלך והשתכנעה כי השידורים בערבית לא יפגעו.

 

יו"ר רשות השידור ד"ר אמיר גילת אמר: "זהו רגע חשוב לרשות השידור, ערוץ החדשות יאפשר לרשות לבסס את מעמדה כגוף תקשורת איכותי רלוונטי וישראלי. אני סבור שראוי שערוץ חדשות יוקם במסגרת השידור הציבורי שמהווה את הבית הטבעי לשידורים אלו. השינוי יאפשר לשפר גם את הערוץ הראשון שיהפוך לערוץ ברודקאסט שאינו תלוי בשינויים הנובעים מאירועי השעה. הערוץ הראשון יוכל לגבש לוח שידורים קבוע, איכותי, וחסר תזזיתיות. שידורים בערוץ החדשות במתכונת כזו יתנו תמורה כפולה למשלמי האגרה שיוכלו לקבל שידורי דרמה ובידור בערוץ הראשון ושידורי חדשות אקטואליה ותרבות בערוץ החדשות".

 

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד