הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

אולפני הרצליה מחפשים אפיק הכנסה בסרטים

18/01/2012

אולפני הרצליה שהביאו לעולם את קלאסיקות הקולנוע הישראליות כמו "מציצים", "הלהקה", "השוטר אזולאי", "תעלת בלאומליך" ועוד, חוזרים להפיק בימים אלה פיצ'רים.

 

האולפנים כבר החלו לעבוד על מספר הפקות קולנועיות ואף הוגשו תסריטים ל"קרן לעידוד קולנוע ישראלי".  בנוסף, אולפני הרצליה הגיעו להסכמות עם יונייטד קינג של האחים אדרי לכניסה משותפת לתחום הפקת הפיצ'רים.

 

באולפנים רואים את העשייה הקולנועית כהמשך טבעי להפקות המקור בהן התמחתה החברה בשנים האחרונות. בין היתר חתומה אולפני הרצליה על סדרות הדרמה המצליחות בישראל ובהן: "תמרות עשן",  "פולישוק", "אהבה זה כואב", "הכל דבש", "אורים ותומים" ועוד.

 

לצורך הרחבת הפעילות, גוייס עוזי קארין המשמש כסמנ"ל הפקות באולפנים. לקארין נסיון רחב בהפקת פיצ'רים (בין היתר שימש כמפיק בפועל: "מישהו לרוץ איתו", "הדילרים", "מירל",

"עץ לימון" ועוד).

 

 אולפני הרצליה הוקמו בשנת 1949 והחלו את דרכם בתעשייה בהפקת סרטי קולנוע ישראליים. בין השנים 1950 לשנות ה-80 הופקו באולפני הרצליה עשרות סרטים, שחלקם הפכו עם השנים לנכסי צאן ברזל בתרבות הישראלית.

 

 עם התפתחותה של הטלויזיה הישראלית, והמעבר לשידור בערוצים מסחריים, החלו גם באולפני הרצליה להתמקד בהפקת תכנים למדיה הטלויזיונית ולמעשה בשנות ה-80 פסקה לחלוטין מיצירה קולנועית מקורית.

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד