הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

הערוץ הראשון מעלה מגזין יומי בנושא איכות סביבה

20/02/2012

הערוץ הראשון מעלה תכנית יומית חדשה העוסקת בנושא איכות הסביבה והשפעתה היומיומית על חיינו.  

 

המגישים – שרון קנטור, פעילה סביבתית ואקטיביסטית ואלון נוימן, המייצג את כולנו (אנחנו שאיננו מבינים מה לנו ולאיכות הסביבה) - מקיימים דיאלוג פורה ומתבלים את התכנים בהומור ובעצות מעשיות. השניים מארחים בתכניות השונות אנשי מקצוע, מומחים בתחום וגם את האזרח הפשוט שיבטא את חוויותיו היומיות במגע עם הסובב אותו ואחרים. התוכנית תרצה להפוך את נושא איכות הסביבה לידידותי ולא מפחיד מתוך כוונה שהנושא החשוב לעתיד כולנו יהפוך לנושא מרכזי בסדר יומנו.  צוות התוכנית מטפל בכל נושא מנקודת מבט חיובית ומעצימה ונשכנית כשצריך.

 

מדי שבוע עוסקת התכנית בנושא שונה, דוגמת מים, תחבורה, אנרגיה, פלסטיק ועוד, הנבדק לעומקו ונחשף מנקודות מבט שונות. כך לדוגמא בשבוע תוכניות העוסק באנרגיה  ומצולם כולו בחווה סולארית, עוקבים המגישים אחר פתרונות לאנרגיה תחליפית, האם בישראל מצוי אוצר מתחת לאדמה?, למה לא מנצלים די את השמש, מה זה אנרגיה גאו-טרמית, איך כל אחד מאיתנו יכול לשפר את חתימת האנרגיה שלו ועוד.

 

כל תכנית מצולמת בלוקיישן אחר, הקשור ישירות לנושא התכנית, באמצעות אולפן נייד ובתוספת עמדת שידור, המאפשרת לצאת מחוץ לאולפן ולהתפרס באזורים נוספים בסביבה.

 

זאת ועוד, פינות המתכתבות עם הנושא, בהן: "טביעת רגל אקולוגית" – בכל שבוע תבדוק התוכנית את טביעת הרגל של ידוען אחר ותעמיד אותו במבחן אקולוגי, פינת כלכלה ירוקה, טיפים ירוקים לבית, אדריכלות ירוקה ועתידנית, צרכנות ירוקה, תיירות אקולוגית, טיפים ירוקים לחיי היומיום, סקירת מאבקים סביבתיים בהגשת איתמר שחר, משולבות בכל אחת מהתכניות.

 

תוכנית ימי חמישי שונה במתכונתה מתוכניות ראשון עד רביעי. בתוכנית זו נשחק את המשחק: "הטוב הרע והסביבה". משחק דיונים בין 2 פנליסטים המנסים לשכנע את שרון או אלון (ואותנו הצופים) בצדקתם. למנצח מוענק פרס יוקרתי...

 

שרון קנטור מסרה : " אני מקווה שנצליח לחבב את תחום איכות הסביבה על מי שצריך וגם שנצליח להרגיז את מי שצריך". 

 

העורך האחראי של התכנית ששי אפרתי מסר "אנו שמחים על ההזדמנות להיות הראשונים להעלות לאוויר תוכנית בנושאי איכות סביבה, שכן אני רואה בשידור הציבורי כאכסניה הכי ראויה לכך, ואף חובה כלפי ציבור משלמי האגרה."

 

סדרת התכניות מופקת עבור הערוץ הראשון ע"י EDGETV של שכי פרנץ ואבשי שגב.

 

עורך אחראי – הערוץ הראשון : ששי אפרתי

עורך ראשי: נעם שניידר

עורך משנה: אייל פודגור

במאי: אורן לב-ארי

מפיקים ראשיים: יוקי בן שאול ומיקי קידר

מפיקה בפועל: רז פלאח

יועצת מקצועית: מיכאל איתן

כתבים: רועי ברק, כנרת גולן, צור משען, יניב ועקנין

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד