הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

קמפיין דיגיטל של CNN לסיום עבדות ילדים

4/06/2015

רשת CNN INTERNATIONAL פועלת גם השנה במסגרת "פרויקט החופש" (FREEDOM PROJECT) נגד תופעת העבדות המודרנית הקיימת ברחבי העולם. הפרויקט מתרכז ביצירת פעילות תקשורתית ברחבי העולם כנגד תופעת העבדות המודרנית על כל גווניה, על ידי יצירת דיווחים, מאמרים וסרטים שבמרכזם תופעה זו. לקראת יום העבדות הבינלאומי שיערך ב12.6, הרשת מזמינה אזרחים מרחבי העולם להעלות בטוויטר או באינסטגרם תמונה שלהם מימי בית הספר בצירוף משפט המסביר כיצד החינוך עזר להם ולצייץ- #EducationHelpedMe כמו כן, ניתן גם להעלות את התמונה בפייסבוק ולציין כי זהו חלק מפרויקט החופש של CNN.


בארץ, פנתה הרשת למובילי דעה, אנשי חינוך מרכזיים ואומנים בכדי שיקחו חלק בפרויקט ייחודי זה. במסגרת הפרויקט, הרשת עורכת דיווחים מקוריים, מאמרים בנושא ואף מפיקה סרטים דוקומנטריים בסוגיות שונות הנוגעות לעבדות בימינו. מטרת הפרויקט הינה לעודד מודעות גלובלית לבעיית העבדות המודרנית ולתרגם מודעות זו למהלכים חברתיים וסוציאליים שיובלו על ידי מדינות, ארגונים בינלאומיים, ארגונים לא ממשלתיים וקרנות פרטיות.
זוהי יוזמה ארוכת שנים ועטורת פרסים, ששמה דגש על חינוך ורתימת תשוקת האזרחים, לטובת עשיית שינוי עתידי בתחום העבדות.


כחלק מהפרויקט השנה, CNN תחזור לבחון את ההווה של עבדים רבים שצילמה ותיעדה במהלך שנת 2010 וכך בעצם תוודא האם לקמפיין יש משמעות בפועל.


מאז היווסדו, פרויקט החופש של CNN סיפק ראיות מתועדות שהובילו להצלת מעל ל-1,000 אזרחים ברחבי העולם, גייס מעל 24 מיליון דולר לטובת ארגונים הפועלים נגד סחר באדם, הוביל לשינוי חוקים ומדיניות ארגונית והיווה השראה לפעילויות מגוונות של ארגונים א- פורמליים.

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד