הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

אתר תקשורת המדע הראשון מסוגו בישראל ינגיש מדע בגובה העיניים

1/06/2016

כון דוידסון, הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע משיק את גוף התוכן המדעי הגדול והמוביל בישראל, הנכתב על ידי קבוצה של כ-50 מדענים, כותבים ועורכים ממכון ויצמן למדע וממכון דוידסון לחינוך מדעי

 

האתר החדש הוא המשך היוזמה של מכון דוידסון לחבר אנשים למדע ולהפוך את המדע לנגיש ומובן לציבור הרחב. המערכת החדשה שהוקמה במכון דוידסון הופכת את האתר לגוף התוכן המדעי הגדול בארץ ובין הגדולים בעולם.

 

האתר צפוי לשמש הכתובת העיקרית לנושאים מדעיים לכל אדם שמחפש מידע מדעי, בין אם הוא  מהקהל הרחב, תלמיד מורה או מהתקשורת. האתר כולל אלפי אייטמים ופינות בכל תחומי המדע: ידיעות חדשותיות, כתבות עומק, הסברים מדעיים לנושאים אקטואליים, תשובות מומחים לשאלות גולשים, "היום לפני" - היסטוריה של המדע, חידות וסרטונים עם הדגמות מדעיות בליווי הסברים.

 

אתר זה מהווה המשך לתפיסת הדיגיטל של מכון דוידסון שחתום על מספר פרויקטים דיגיטליים חדשניים בתחום של הנגשת המדע, ביניהם אפליקציית "המוח" ו"המוח ג'וניור" שהגיעו לכ- 400,000 הורדות בפרק זמן קצר ולפופולריות רבה בקרב הציבור הרחב, קורסים מתוקשבים לתלמידים ולהעשרה ובאמצעות הפרויקטים השונים שכוללים את "שבוע החינוך המדעי" הרצאות לקהל הרחב, כנסים בנושא תקשורת המדע, תערוכות מדע, תחרויות ועוד. בפעילותיו השונות מכון דוידסון הנגיש מדע לילדים, נוער וקהל בוגר וגרם למאות אלפי ישראלים לחוות מדע באופן מותאם וידידותי. מכון דוידסון גם נותן ייעוץ ללא תמורה בנושאים מדעיים עבור תקשורת שונים ומספק תוכן מדעי מקצועי לכלי תקשורת המעוניינים בהרחבת תחום סיקור המדע.

 

על פיתוח האתר ובניית מערכת התוכן עבדו בשנה האחרונה צוות מקיף ומנוסה של מכון דוידסון בסיוע אנשי תקשורת, מדענים, אנשי פיתוח ומעצבים. את האתר החדש עורך איתי נבו, לשעבר עורך בכיר וכתב המדע של רשת ב'. צוות הכותבים כולל כ-50 מדענים ותלמידי מחקר ממכון ויצמן למדע וצוות כותבים, עורכים ומעצבים ממכון דוידסון לחינוך מדעי.

 

ד"ר אריאל היימן, מנכ"ל מכון דוידסון לחינוך מדעי: "החזון שלנו הוא להנגיש לכל בית בישראל מדע באופן פופולרי ושווה לכל נפש. אני מקווים למנף  את המדע בדומה למינוף שהעיתונות הכלכלית עשתה לכלכלה וצרכנות בישראל. אם בעבר הכלכלה הייתה שמורה לקומץ מנהלים ואנשי עסקים ובמדורים נישתיים היום הכלכלה הפכה להיות תחום עניין פופולרי לקהל הרחב ונושא שיחה שבו כולם מתעניינים, מבינים  או שואלים. אנחנו מאמינים שלהנגשת המדע יש חשיבות עליונה, במיוחד בעידן הנוכחי בו המיומניות המדעיות והטכנולוגיות הן נחלת הכלל ויש להן חלק בהשפעה על איכות החיים ואיכות החברה בה אנו חיים. חברה שמבינה מדע, שחושבת מדע ושמונעת על ידי מדע היא חברה טובה יותר, מתקדמת ומפותחת."

 

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד