הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

העיתונאי עידן מוטולה משיק אתר לבעלי מוגבלות

16/05/2017
עידן מוטולה
עידן מוטולה

העיתונאי עידן מוטולה, לשעבר עורך בכיר ב"ידיעות אחרונות", משיק את "שווים" (www.shavvim.co.il) - פורטל חדשותי לקהילת האנשים עם מוגבלות בישראל.

 

"שווים" נועד לתת קול לקהילה העצומה של אנשים עם מוגבלות, המונה כיום כ-1.5 מיליון איש, ולבני משפחותיהם. באתר יפורסמו מדי יום סיפורים חדשותיים הנוגעים לקהילה, מדריכים, ראיונות, מאמרים וטורים אישיים במגוון נושאים – מאקטואליה, דרך ספורט וטכנולוגיה ועד לתרבות, תיירות וצרכנות. 

 

"שווים בא לעולם כדי להילחם באפליה נגד אנשים עם מוגבלות בישראל, ולדרוש ממקבלי ההחלטות לתקן אותה", אמר מוטולה, מייסד האתר והעורך הראשי שלו. "עם זאת, חשוב להדגיש: האתר לא מתבונן על הקהילה מתוך תחושה של קורבנות ומסכנות, אלא מנסה להעצים אותה באמצעות המנוף שנקרא תקשורת ולהוות עבורה בית עיתונאי אמיתי".

 

מוטולה (42) הוא בעל ניסיון של 18 שנה בעולם העיתונות, ושימש בין היתר כרכז הכתבים של "ידיעות אחרונות" וכעורך המוסף הכלכלי "ממון". למוטולה קשר משלו לקהילת האנשים עם מוגבלות – בנו הבכור הוא אוטיסט.

 

כבר מיומו הראשון מופיעים באתר "שווים" סיפורים חדשותיים ייחודיים מהארץ ומהעולם – מכתבה המזהירה מטיפולים חסרי ביסוס בילדים אוטיסטים, דרך מדריך לרפורמה בביטוחים הסיעודיים ועד סקירה של יעדי התיירות הנגישים ביותר בעולם. במקביל, השיק "שווים" דף פייסבוק ייעודי, שנועד לחבר את קהילת האנשים עם מוגבלות ולעדכן אותם בחדשות באתר.

 

"שווים" הוקם בשיתוף פעולה בין מוטולה לבין "עדיף", מועדון צרכנות לאנשים עם מוגבלות שהושק לאחרונה.

 

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד