הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

ג'קי חורי מרדיו א-שמס זוכה בפרס השדר המצטיין

30/10/2018

אגודת העיתונאים תל-אביב הכריזה על הזוכים בפרסי הרדיו, שיוענקו בערב הרדיו שיתקיים במסגרת כנס אילת ה-12 לעיתונות 2018. ועדת הרדיו, בראשות אמנון נדב, בחרה את הזוכים בקטגוריות השונות, מבין עשרות מועמדויות שהוגשו השנה.

 

הוועדה החליטה להעניק את פרס השדר המצטיין לעיתונאי ג'קי חורי המשדר בתחנת רדיו א-שמס מאז שעלתה לאוויר ב-2003. בתפקידיו בתחנה לאורך השנים שימש כמנהל החדשות, עורך, קריין ושדר תכניות חדשות ואקטואליה. בחמש השנים האחרונות משדר חורי תכניות אקטואליה ויומני חדשות שזוכים לשיעורי האזנה גבוהים בקרב מאזיני התחנה. תכניות הבוקר בהובלתו מציפות נושאים רבים על סדר היום עבור התקשורת המקומית והארצית. ראיונות רבים שערך מול אורחים מהחברה הערבית או בזירה הארצית והמזרח תיכונית זכו לסיקור המשך באמצעי תקשורת אחרים, שעשו שימוש בחומרים שיצר חורי, בעיקר עם דמויות בזירה המדינית הפלסטינית והערבית מזרח תיכונית.

 

פרס תכנית האקטואליה הטובה ביותר יוענק השנה לתכנית ״בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל בהגשת אפי טריגר. יומן הבוקר הוותיק הוא תכנית הדגל של התחנה הצבאית. כתבי גלי צה"ל מביאים מדי יום בתכנית חשיפות עיתונאיות משמעותיות: הוויכוחים בין שר הביטחון ליברמן לשר החינוך בנט פרצו לראשונה ביומן, כמו גם תגובת צה"ל לביקורת של האלוף בריק על כשירות הצבא למלחמה, הנסיעה השנויה במחלוקת של השר איוב קרא לאתיופיה עם אנשי עסקים מקורבים, העובדה שתושבי חאן אל אחמר פנו ללשכת ראש הממשלה והסכימו לפינוי מרצון למקום חלופי ועוד. בשנתיים האחרונות, החל אפי טריגר להגיש באופן קבוע את היומן, שבשנה וחצי החולפות רשם עלייה משמעותית באחוזי ההאזנה.

 

פרס תכנית המלל שאינה אקטואליה הטובה ביותר, יוענק ל "פתחי וזמרי בעם" ברדיו דרום בהגשת נועם פתחי ויותם זמרי ול"תכנית הספורט של 103FM בהגשת רון קופמן, פיני גרשון, אריה מליניאק, משה פרימו, צביקה שרף ויוני הללי.

 

יותם זמרי ונועם פתחי מגישים תכנית בגובה העיניים, המשקפת מזווית ראייתם את המתרחש בזירה הדיגיטאלית, "כיכר העיר" של ימינו. פתחי וזמרי מובילים סגנון תקשורתי השונה מהמקובל בתקשורת המסורתית – בלי כפפות ובלי פוליטיקלי קורקט. לתכנית מאות אלפי עוקבים שהפכו למאזינים פעילים, מגיבים, משתפים ומדברים. התכנית משודרת במקביל גם ברדיו גלי ישראל.

 

תכנית הספורט של 103FM נחשבת לאחת מתכניות הדגל של התחנה. התכנית, שחתומה לאורך השנים על סיפורים חמים וסקופים בתחום תקשורת הספורט, מהווה שילוב נדיר של תכני ספורט לצד דעתנות חדה ונוקבת וסיקור ענפי ספורט שנמצאים בדרך כלל מחוץ לאור הזרקורים. השדר האגדי מאיר איינשטיין ז"ל, היה ממגישי התכנית מימיה הראשונים ועד סמוך למותו בשנה שעברה, והמשיך לעמוד בראש נבחרת המגישים, גם כשמצבו הבריאותי הקשה עליו.

 

הוועדה החליטה להעניק את פרס הפרויקט המיוחד לרדיו צפון, על הקמפיין לתקצוב מיגון ליישובי הצפון בהובלת התכנית "לא דופקת חשבון" בהגשת ליאת רון. הפרשנית הכלכלית הבכירה של "גלובס" מגישה את התכנית החברתית המשמשת פה לתושבי הצפון ומסייעת להם להשמיע את קולם בנושאים ביטחוניים, חברתיים, כלכליים, בריאותיים ובהתמודדות עם קשיים בירוקרטיים. במהלך 2018, הובילה התכנית קריאה לממשלה למיגון יישובי הצפון וזאת לאור העובדה כי 70% מהתושבים מתגוררים בבתים ודירות ללא מיגון, כאשר גם מוסדות החינוך, בתי החולים ומוסדות הציבור בצפון אינם ממוגנים. הקמפיין היומיומי זכה לתגובות והדהוד בכלי התקשורת הארציים ובמהלכו התווספו פוליטיקאים ואישי ציבור שהודיעו כי יפעלו לקידום הנושא. כתוצאה ממהלך זה, הודיע משרד האוצר כי תוכן תכנית מקיפה למיגון הצפון בעלות כוללת של 5 מיליארד ₪, כאשר סכום ראשון מתוכו, חצי מיליארד ₪, כבר אושר לביצוע.

 

הוועדה החליטה להעניק את פרס תכנית המוסיקה הטובה ביותר ל"משמרת לילה" בהגשת ובעריכת בועז כהן ב-ECO99FM. בועז כהן, שדרן רדיו ומרצה לתרבות, נחשב לאחד מאנשי המוסיקה המובילים והחשובים ביותר בישראל. הוא החל את דרכו ברדיו בתחנת 88FM של "קול ישראל" והגיש בה במשך שמונה שנים את "רוקר טוב" – רצועת הבוקר האיכותית של התחנה. כהן עבר לתחנת הרדיו ECO99FM  והחל להגיש בה את "משמרת לילה" וקיבל חופש מקצועי מוחלט לערוך ולהגיש את התכנית באופן שהוא מוצא לנכון. בעידן בו תחנות רדיו מתמודדות עם שינויים מהירים בהרגלי הצריכה וכניסת שירותי הסטרימינג לשוק המקומי, המאזינים ממשיכים להאזין לתכנית לא רק בזכות השירים ומגוון המוסיקה שב"משמרת לילה", אלא בעיקר בזכות הידע, החום והאופן המיוחד שבועז כהן מגיש אותם למאזיניו. 

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד