הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

אחרי 25 שנים מנכ"ל מלון המלך דוד פורש מתפקידו

17/02/2020
חיים שקדי עם ברק אובמה. צילום: אורן כהן
חיים שקדי עם ברק אובמה. צילום: אורן כהן

המנכ"ל המיתולוגי של מלון המלך דוד היוקרתי, חיים שקדי, ביקש לסיים את עבודתו לאחר 25 שנים במלון ו-43 שנים בחברת מלונות דן. שקדי הצטרף למלונות דן בשנת 1977 ולמעט שנתיים מחוץ לחברה, הוא עשה את כל דרכו המקצועית המפוארת בקשת במגוון תפקידים, כגון: ניהול תחומי ההדרכה ומשאבי אנוש של הרשת, ניהול התפעול של מלונות דן בתל אביב וניהול כללי של מלון דן תל אביב.

 

שיאה של הקריירה של חיים שקדי היה במינויו ב-1994 למנכ"ל "המלך דוד" ירושלים – מלון הדגל של החברה, מלון האירוח הכמעט רשמי של מדינת ישראל, תפקיד שהוא ממלא בהצלחה מרובה עד היום.

 

במהלך השנים שבהם שקדי היה מנכ"ל המלון "המלך דוד" ירושלים הוא אירח שועי עולם, מלכים, נשיאים, ראשי מדינות ומפורסמים רבים. בין האורחים רמי הדרג שביקרו במלון: נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, נשיאי ארה"ב לשעבר ברק אובמה (בביקורו כנשיא וכסנטור), גורג' וו.בוש, ג'ורג' בוש האב, ביל קלינטון, רעייתו מזכירת המדינה הילארי קלינטון, קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, נשיא צרפת עמנואל מקרון, חוסיין מלך ירדן, אנואר סאדאת נשיא מצרים, מלך ספרד פליפה השישי, מלך הולנד וילם-אלכסנדר, מלך בלגיה פיליפ, הנסיך צ'ארלס יורש העצר הבריטי, נשיא צרפת לשעבר ניקולא סרקוזי, הזמרת ברברה סטרייסנד, הזמר בונו מ-U2, מרתה סטיוארט, שחקן הקולנוע הבריטי רוג'ר מור ועוד רבים.

 

במהלך כהונתו של שקדי, מלון המלך דוד נבחר דרך קבע על ידי מגזין Travel & Leisure לרשימת 500 בתי המלון הטובים בעולם. המלך דוד, המלון המוביל מישראל ברשימה המכובדת, נכלל ברשימת עשרת המלונות המובילים באפריקה והמזרח התיכון במשך 15 שנה ברציפות על ידי המגזין. בנוסף, מלון המלך דוד ירושלים נבחר על ידי הארגון היוקרתי The Leading hotels of the world בין עשרת בתי המלון הטובים ביותר במזרח התיכון ובאפריקה לשנת 2019.

 

רונן ניסנבאום, מנכ"ל מלונות דן אמר: "חיים שקדי הוא מנכ"ל מלון המלך דוד מזה 25 שנה ונדיר למצוא מנהל בעל ותק כה רב, אבחנה ולב ענק כשלו. בתפקידו כמנכ"ל מלון המלך דוד ירושלים הוא אירח את גדולי העולם אשר הגיעו לישראל ושמר על רמת מלון המלך דוד, כמלון מהטובים והחשובים בתבל ועל כך משפחת פדרמן ואני באופן אישי מודים לו מקרב לב."

 

חיים שקדי, מנכ"ל מלון המלך דוד ירושלים אמר: "לאחר 43 שנים בחברת מלונות דן, מתוכם 25 שנה כמנכ"ל מלון המלך דוד ירושלים החלטתי שהגיע הזמן לצאת לנוח. אני שמח על כל רגע שהשקעתי במלון הדגל של החברה ושל ישראל – המלך דוד ירושלים. אני מודה למשפחת פדרמן וליו"ר החברה מר מיכאל פדרמן, לסגן היו"ר עמי פדרמן ולמנכ"ל החברה רונן ניסנבאום על התמיכה והאמון שהעניקו לי ב-43 השנים שהיתי חלק מהחברה."

 

בנוסף, רונן ניסנבאום, מנכ"ל מלונות דן הודיע היום על מינויו של תמיר קוברין למנכ"ל מלון "המלך דוד" ירושלים. קוברין ייכנס לתפקידו החל מה-1/7/2020.

 

לתמיר קוברין ניסיון של למעלה מ-20 שנה בתחום מלונות היוקרה ברחבי העולם. קוברין כיהן בעבר כמנכ"ל מלון אנאנטרה בפורטוגל, ליילה פאלאס באודייפור וליילה פאלאס בניו דלהי הנחשבים למלונות יוקרה מהמובילים בעולם.

 

בעברו הרחוק קוברין כיהן כמנהל הקבלה במלון "המלך דוד" ירושלים, כך שמדובר בסגירת מעגל מקצועי מרגשת עבורו.

 

רונן ניסנבאום, מנכ"ל מלונות דן אמר היום: "אני בטוח שתמיר יסייע רבות בקידום המלון, בחיזוק המותג ולהמשך ביסוסו בשוק מלונות היוקרה בירושלים ההופך ליותר ויותר תחרותי. אנו מאחלים לתמיר הצלחה מרובה."


יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד