הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

ההבדלים והסוגים של הטונרים למדפסת

22/10/2018
ההבדלים והסוגים של הטונרים למדפסת

ישנם סוגים רבים של טונרים למדפסת, כשההבדלים ביניהם יבואו לידי ביטוי בפרמטרים כגון: החברה אשר עומדת מאחוריהם, בשאלה אם מדובר בטונר מקורי או טונר שהינו תואם או ממוחזר, בהתאמה של הטונר לסוג המדפסת ועוד.. כאשר בכדי ליהנות מהדפסה באיכות גבוהה, ובעלות משתלמת, חשוב מאוד לבחור בקפידה את הטונרים, תוך שימת דגש על איכותו ומידת ההתאמה שלו למדפסת.

על הטונר ותפקידו
טונר מהווה חלק חיוני וחשוב בפעילות של מדפסות לייזר. תקפידו של הטונר זהה למעשה לתפקידו של ה-דיו במדפסת הזרקת הדיו – אם מעוניינים לפשט זאת אף יותר, ניתן לומר שתפקידו של הטונר הוא כמו התפקיד של הדיו בעט.
אבקת הטונר, מורכבות משילוב בין פולימר לאבקה בשם קרבון.
הפעולה של מדפסת הלייזר היא למעשה חריטה על הדף, כאשר כחלק מהפעולה, האבקה נדבקת אל הדף, מה שיוצר את התוצאה הסופית של ההדפסה.
חשוב לציין שעלותו של טונר מקורי הינה גבוהה יחסית, ולכן, מדפסת לייזר נחשבת למשתלמת יותר, עבור מי שנוהג להדפיס דפים בכמויות גדולות. יחד עם זאת חשוב לציין כי טונר אמור להחזיק מעמד למשך תקופת זמן ארוכה – כך שלא מדובר בהוצאה הנדרשת כל תקופת זמן קצרה.

הסוגים השונים של טורים למדפסת
נהוג לחלק את הטונרים ל-3 סוגים עיקריים – טונרים מקוריים, טונרים תואמים וטונרים ממוחזרים. הטונרים המקוריים הינם היקרים ביותר מבין הסוגים, ורוב הלקוחות בוחרים טונר מקורי, הם חברות ומשרדים אשר עושים שימוש נרחב במדפסת.
הסוג השני הוא טונרים תואמים – מדובר בטונרים חלופיים אשר מהווים חיקוי לטונרים המקוריים.
הסוג השלישי הוא כאמור, טונרים ממוחזרים – טונרים אלו מיוצרים ממכלים של טונרים מקוריים, כאשר תהליך הייצור כולל מילוי מחדש ותיקון של פגמים שונים בטונר.
חשוב להיות מודעים שהבדל עלויות ההדפסה בין טונר מקורי לטונר חלופי הוא גדול, כאשר עלות של הדפסת דף בטונר חלופי, יכולה לעלות חצי מחיר מהעלות של הדפסה בטונר מקורי.

כאמור, כל מי שתר אחר טונרים מכל הסוגים, עתיד לגלות מגוון רחב של אפשרויות, סוגים, מותגים ומחירים – ההמלצה בטרם הבחירה, היא לבחון לעומק את האפשרויות השונות, וכמובן, להתאים את הבחירה לצרכים, לדרישות, ולהיקף השימוש שלכם במדפסת הלייזר – במידת הצורך, תמיד ניתן לקבל ייעוץ מקצועי לגבי סוג הטונר שיענה מצד אחד על הדרישות מלוא הדרישות והציפיות שלכם מההדפסה, ומצד שני גם יוצע בעלות אטרקטיבית ומשתלמת.

חשוב לציין שאנשים רבים אשר רוכשים מדפסת לייזר לשימוש ביתי, ומגלים לראשונה,  את העלות של טונר מקורי, מוצאים את עצמם בהתלבטות האם להחליף את הטונר או את המדפסת כולה – כאן חשוב לציין, שבטרם קבלת ההחלטה, מומלץ לבחון את החלופות השונות, ולהיות מודעים שניתן למצוא מבצעים שונים אשר יהפכו את עלויות הטונרים להרבה יותר משתלמות וכדאיות.

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד