הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

Nespresso במבצע מיחזור קפסולות האלומיניום של החברה

25/06/2013

Nespresso ישראל, החברה המובילה בתחום הקפה והקפסולות, הודיעה על הצטרפותה לתכנית עולמית לקידום מיחזור קפסולות קפה. לקוחות הרוכשים קפה בבוטיקים של Nespresso יקבלו מעתה עם כל הזמנה גם שקית מתכלה לצורך איסוף הקפסולות בביתם. בבוטיקים ובנקודות מכירה נבחרות הוצבו מיכלי מיחזור, שתכולתם תועבר למרכז מיחזור של חברת אמניר, שם נגרסות הקפסולות ומופרדות משאריות הקפה. האלומיניום מותך בטמפרטורה של 700 מעלות צלזיוס, ומועבר כחומר גלם למפעלי ייצור של פחיות שתייה, כלי מטבח וחומרי בניין. שאריות הקפה שבקפסולות מיובשות ומועברות למשתלות המשתמשות בקפה כחומר דישון לגידולים הדורשים אדמה חומצית כגון עצי דובדבן וצמחיה טרופית.  

בנוסף למיחזור הקפסולות החלה Nespresso ישראל למחזר גם מכונות קפה ומקציפי חלב משומשים המפורקים לפסולת מגנטית ולתוצרים נוספים למיחזור. הפירוק מתבצע על ידי עובדים בעלי צרכים מיוחדים במסגרת מיזם Ecommunity, מיזם העוסק במחזור פסולת אלקטרונית ונועד ליצור מקורות תעסוקה ומימון לשיקום אוכלוסיה זו.

Nespresso העולמית, נכון להיום, ערוכה למיחזור של כ-75% מהקפסולות שלה ב-20,000 נקודות ב 24 מדינות בעולם. החודש מצטרפת גם ישראל לתכנית העולמית במטרה להגיע עד שנת 2015 ליכולת מיחזור של לפחות 40%.  קפסולות הקפה של Nespresso עשויות מאלומיניום על מנת לשמור על איכות הקפה ולהגן עליו מפני התחמצנות, אור ולחות. יתרון האלומיניום הוא ביכולת למחזר אותו מספר אינסופי של פעמים בהשקעת אנרגיה נמוכה. ההשקעה של נספרסו בפרויקט נאמדת בחמש השנים הקרובות בלמעלה מחצי מיליון ₪.  בקרוב תאסוף החברה את הקפסולות למיחזור ישירות מבתי הלקוחות.

האלומיניום משמש למגוון אדיר של מוצרים, החל מפחיות משקה ועד מוצרים תעשייתיים גדולים ומורכבים. האלומיניום מופק במכרות עופרת בתהליך מורכב ויקר, הצורך כמויות גדולות של אנרגיה. תהליך מיחזור של אלומיניום דורש השקעה של 5% בלבד לעומת האנרגיה הדרושה לייצור אלומיניום חדש- הבדל משמעותי ביותר שהופך את מיחזור האלומיניום לבעל יתרונות סביבתיים ברורים. תהליך המיחזור מאפשר חיסכון באנרגיה, חוסך ניצול משאבי טבע וכרייה וחוסך כמויות של פסולת מתכת.

 

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד