הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

מה עדיף לחטיפים: אריזה שקופה או אטומה?

13/10/2013
מה עדיף לחטיפים: אריזה שקופה או אטומה?

הפוסט פורסם בידיעון TrendsNews

 

מחקר מראה כיצד אריזה שקופה משפיעה על צריכת החטיפים הנתונים בה, בהשוואה לצריכת חטיפים הנתונים באריזה אטומה. המחקר שהתבצע בבית ספר למנהל עסקים באוניברסיטה של טקסס בעיר אוסטין, העמיד לרשות המרואיינים אריזות של חטיפים כמו אגוזים, עוגיות, סוכריות שוקולד (M&Ms) ואחרים בעת שצפו בטלוויזיה. חלק מהחטיפים היו נתונים באריזות שקופות וחלק באריזות אטומות. כל אריזה נשקלה לפני שנמסרה למרואיינים שנתבקשו לדרג את הפרסומות שהוצגו בטלוויזיה, זאת בעוד שהמטרה האמיתית של המחקר הייתה לבדוק הבדלים בצריכת החטיפים באריזות שקופות בהשוואה לאלה הנתונים באריזות אטומות.

 

מתברר כי סוכריות שוקולד היו פופולאריות יותר באריזות שקופות, ואילו עוגיות היו יותר פופולאריות באריזות אטומות. המרואיינים אכלו 58% יותר ממתקים צבעוניים באריזות שקופות, מאשר באריזות אטומות. בדיקה נוספת נערכה גם לגבי חטיפי בריאות כמו גזר גמדי, ומתברר כי המרואיינים אכלו יותר גזר גמדי מהאריזות האטומות מאשר באריזות השקופות.

 התייחסות העורך: התוצאות הגיוניות לחלוטין, שכן אכילת סוכריות שוקולד קטנות, נתפסת אצל המרואיינים ככזו שאינה משמינה, שכן, כל סוכריית M&Ms היא כה זעירה ומשדרת מסר שאין זה נורא כל כך, לאכול כמות גדולה שלהן. לעומת זאת, העוגיות הגדולות נראות היטב באריזה השקופה, והן משדרות מסר של השמנה, אך כאשר הן נמצאות באריזה האטומה, היד נוטלת אותן כמעט בלי משים מאחר שתשומת הלב של המרואיין ממוקדת במסך הטלביזיה. כך גם בהפוך על הפוך הגזר הגמדי, שאינו חטיף מושך במיוחד בהשוואה לחטיפים האחרים שהוצעו למרואיינים, למרות שהוא בריא. אך כאשר הוא נמצא באריזה אטומה, גם הוא נאכל כלאחר יד, כאשר תשומת הלב נתונה לפרסומת בטלוויזיה, שהן כביכול מטרת המחקר.

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד