חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

דאסו סיסטמס מציגה את עוצמת התלת מימד לצורך מלחמה בהתקפי לב

דאסו סיסטמס ישראל חשפה אתר אינטרנט חדש לטיפול בדום לב בשותפות עם מד"א, ארגון ההצלה הגדול בישראל. באירוע חגיגי שנערך בתל אביב הציגו דאסו סיסטמס ישראל ומד"א את Staying Alive , אתר אינטרנטי ייחודי  שהוקם ללא מטרות רווח, לקידום המודעות לנושאי דום לב והחייאה בישראל, וכולל משחק וירטואלי בתלת ממד לקידום נושאים אלו בקרב הקהל הרחב.

כ-6,500 איש נפטרים בשנה בישראל כתוצאה מאירועים של דום לב. מה שלא ידוע לקהל הרחב, הוא שניתן להציל את חייהם של רבים מן האנשים שלקו בדום לב באמצעות מספר פעולות פשוטות. אלי יפה, מנהל אגף הדרכה הסברה ויחב"ל בארגון, סיפר כי מד"א מפעיל עשרות של ניידות ורכבים כדי לצמצם מקרים של מוות מדום לב. "אנחנו פרוסים בכל רחבי הארץ לטיפול בכל המקרים האפשריים. אנחנו גם מעבירים עשרות הדרכות בשנה לכל מי שמעוניין, אבל אנחנו רוצים שכל האזרחים במדינה ידעו לבצע החייאה ראשונית."

בעזרת האתר הפשוט הפתוח לקהל הרחב,ניתן ללמוד כיצד לאבחן מקרים של דום לב, איך ניתן לבצע החייאה ראשונית, לקרוא לשירותי ההצלה ואף להפעיל דפיברילטור ('מפעם',). האתר מציג אפליקציה אינטראקטיבית המספקת חווית לימוד מקוונת בטכנולוגית תלת ממד, שמאפשרת ללמוד את כל הפעולות הללו בזמן קצר, ולתרגל אותן במשחק תלת ממדי אינטראקטיבי.

"אם אפשר להסביר ב-4 דקות איך אפשר להציל חיים עשינו הרבה, ולכן גם חברנו לדאסו סיסטמס במיזם החשוב הזה," אמר אלי יפה ממד"א.

אלי בויקיס, מנכ"ל דאסו סיסטמס ישראל, סיפר כיצד פתרונות התלת ממד של דאסו סיסטמס שימשו ליצירת האפליקציה האינטרנטית: "אנחנו בדאסו סיסטמס מתמקדים בתעשיות שונות, כולל תעשיית מדעי החיים. טכנולוגית התלת מימד שלנו מסייעת בתכנון סטנטים (לשתלים), תותבות רובוטיות, סימולציות ארגונומיות  ובמגוון רב של מוצרים ויישומים אחרים. במקרה זה בחרנו ליצור חוויית תלת ממד 'לימודית' כדי לסייע  בחינוך הציבור בטיפול במקרים של דום לב, שימוש בדפיברילטור ועוד. האתר שיצרנו ממשיך אפליקציות אחרות שפיתחנו עבור הקהל הרחב, כמו האתר הייחודי ליולדות – Born To Be Alive,, וגם האתר ללימוד ביולוגיה של בעלי חיים – "AllEyes.

בסיום האירוע תרגלו המשתתפים מקרה  באתר המשחק, בו אחד מחבריהם במשרד קיבל דום לב והיה עליהם להציל אותו תוך 4 דקות, לצלילי השיר Staying Alive.

לכניסה לאתר, ולהתנסות בחווייה הוירטואלית, הכנסו לקישור:

http://stayingalive.fr/index_il.html

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד