חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

החיפוש החם ביותר של 2017 היה "אמיר פרישמן גוטמן"

החיפוש החם ביותר של 2017 היה "אמיר פרישמן גוטמן"

Google מפרסמת  את רשימות סיכום "השנה בחיפוש" לשנת 2017. הסיכום השנתי מספק מבט מרתק על השנה החולפת באמצעות הנושאים, המושגים והאנשים שחיפשו אותם הכי הרבה השנה. זו השנה ה-17 ש- Google מספקת הצצה - מפתיעה לעיתים - לשנה החולפת דרך דירוג החיפושים החמים והמובילים ברשת במגוון קטגוריות.

לידיעת המשווקים - גידול משמעותי בשאלות ה"איך"', ובהן השאלה איך לרוץ לנשיאות ארה"ב.

ברשימת החיפושים תמצאו את מה שהכי עניין את הישראלים והעולם בשנה החולפת ובמגוון נושאים כמו אקטואליה, טלוויזיה, אישים ועוד. אלו הטרנדים של 2017, מושגי חיפושי שהכי זינקו השנה לעומת השנה הקודמת.

מה בישראל?

החיפוש החם ביותר של השנה החולפת בישראל היה "אמיר פרישמן גוטמן" שסיפורו הדרמטי סוקר בהרחבה בתקשורת עד לסיומו הטראגי. אחריו ברשימה: טירוף הסטטיסטיקות של המשחק קלאש רויאל ב-stats royale , אתר "עשר אצבעות" המציע גישה חדשה וייחודית ללימוד מתמטיקה לילדי גן עד כיתה ו' באמצעות משחקים ופעילויות אינטראקטיביות, הלהיטים "טודו בום" ו"זהב" של סטטיק ובן אל תבורי ו"שלומית מלכה" שעלתה לכותרות בשני אירועים שונים. האחד בעקבות תאונת הקורקינט והשני בשל חתונתה עם יהודה לוי.

החיפושים החדשותיים החמים של השנה מראים את הרגעים האקטואליים שעניינו את הישראלים, בראשם שלוש תאונות מתוקשרות. זו של פרישר גוטמן, שהסתיימה במותו בטרם עת, ואלו של שלומית מלכה ולוסי דובינצ'יק. המושג הכלכלי החם של השנה, הביטקוין, נכנס לרשימה, ומופיע גם ברשימת שאלות ה"איך" עם השאלה "איך קונים ביטקוין". הסערה סביב חוק ההמלצות לא נפקדה גם היא מרשימת עשרת המושגים האקטואליים המחופשים של השנה החולפת.

תכניות הריאליטי כבשו את פסגת תכניות הטלוויזיה המחופשות גם השנה. דה וייס מובילה את הרשימה, ואחריה מגיעות הישרדות, זוג מנצח וחתונה ממבט ראשון.

למרות הבאזז העצום לו זכה וונדר וומן בכיכובה של גל גדות, הסרט שקטף את המקום הראשון ברשימת הסרטים החמים של 2017, הוא דווקא מהיר ועצבני 8, הסרט האחרון בסדרת הסרטים הפופולרית בה כיכבה גדות בעבר. הסרט הישראלי היחיד שזכה להיכלל ברשימה הוא פוקסטרוט, ככל הנראה בשל הסערה הפוליטית שהתחוללה על רקע יציאתו לאקרנים וזכייתו בפרסים בארץ ובחו"ל.

זה הזמן גם לקחת רגע בכדי להיזכר בכל אותם אנשים, מישראל ומחוצה לה, שעזבו אותנו השנה, ביניהם מאיר בנאי, נאוה סמל ומאיר איינשטיין.

 

ומה בעולם?

הוריקן אירמה היה החיפוש החם ביותר בעולם בשנה החולפת ולאחריו שני מכשירים חדשים של אפל. מאט לאוור, המגיש הוותיק של תכנית הבוקר " Today " של ערוץ NBC , שפוטר בשל טענות להטרדה מינית, ממוקם במקום הרביעי ברשימת החיפושים המובילים ונמצא בראש רשימת האנשים המחופשים ביותר של השנה החולפת. רשימת האנשים כוללת עוד כמה מפורסמים שעלו לכותרות השנה בנסיבות דומות בהם הארווי ויינסטיין וקווין ספייסי. גל גדות הישראלית תופסת מקום של כבוד והיא ממוקמת במקום השישי ברשימה. החיפושים אחר אירועי החדשות החמים כוללים השנה ארבעה הוריקנים ובראשם הוריקן אירמה. הביטקוין מתמקם במקום השני ולאחריו אירוע הירי ההמוני בלאס ווגאס.

בעשור האחרון ישנו גידול של 150 אחוז בשאלות ה״איך״ והשנה סוג חיפוש זה הגיע לשיא של כל הזמנים. ברשימה העולמית וגם בישראלית השאלה ״איך להכין סליים״ הגיעה למקום הראשון.

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד