חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מה ישראלים שמים על שולחן הסדר

בית "הצורפים" ערך סקר באמצעות מכון המחקר "טאק" (במדגם ארצי של 504 מרואיינים), בנושא מנהגים הקשורים לשולחן ליל הסדר. מתוך הסקר עולה כי 85% מהישראלים נוהגים להניח על שולחן ליל הסדר את צלחת פסח המסורתית, 11% ציינו כי הם עצמם לא נוהגים להניח על שולחן ליל הסדר צלחת פסח אבל במקום שהם מתארחים נוהגים כך, ורק 4% אינם מקפידים על מנהג זה.

 

מעניין לציין שגם בקרב הציבור החילוני כ-81% נוהגים להניח את צלחת הפסח על שולחן ליל הסדר.

 

בנושא קיום מנהג כוס אליהו הנביא בליל הסדר, 84% מהמרואיינים הצהירו כי הם נוהגים לקיים את מנהג כוס אליהו הנביא, כאשר 63% מתוכם מקפידים שגביע אליהו הנביא יהיה גביע מכסף.

 

בולטת התופעה שבקרב אלו שלא מקפידים על מנהג זה 26% מתוכם הינם תושבי השרון לעומת 15% תושבי גוש דן ורק 6% תושבי הדרום.

רפי פרידמן מנכ"ל בית "הצורפים" מציין שלשאלה האם מקפידים על עריכת שולחן סדר חגיגי עם כלי אוכל מהודרים, 94% ציינו שהם מקפידים על עריכת שולחן סדר חגיגי, כאשר 59% מתוכם מקפידים שהשולחן יהיה שולחן ליל סדר עם כלי אוכל מהודרים, פמוטים וגביעי כסף ו-35% מקפידים יותר על התפריט המוגש מאשר על עיצוב השולחן. 6% ציינו שהם לא עורכים שולחן מיוחד לליל הסדר.

 

אחוז גבוה יותר (73%) בקרב המתגוררים בירושלים לעומת תושבי השרון (42%) מקפידים מאוד ששולחן ליל הסדר יהיה חגיגי עפ"י מיטב המסורת לעומת 50% בקרב תושבי השרון שמקפידים יותר על התפריט המוגש מאשר רק 19% בקרב תושבי ירושלים.

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד