חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

אי ביי קוראת לישראלים למכור ניידים ישנים

eBay חושפת היום נתונים, על פיהם מונחים ללא שימוש ברחבי ישראל טלפונים משומשים בשווי של 6 מיליארד שקלים.  במחקר TMT Predictions שפירסמה חברת דלויט גלובל בתחילת 2016 נראה כי שוק הסמאטרפונים המשומשים צפוי להניב למעלה מ-17 מיליארד דולר.

 

 eBay פיתחה מחשבון בשם כמה שווה הסמארטפון שלך ב-eBay - במחשבון אוטומטי המציין מחיר השוק של כל סמארטפון לאחר הזנת נתוני המכשיר. המחשבון החדש של eBay נותן לצרכנים הערכה מדוייקת כמה כסף הם יכולים להרוויח עבור המכשיר שלהם. לדוגמה, מחיר המכירה הממוצע ל-iPhone 6s ירד ב-50 דולר מאז ספטמבר 2015 אך משיג עדיין מחיר של 875 דולר למכשיר בודד, בעוד שהסמסונג גלקסי 6S משיג מחיר של 526 דולר.

 

לדברי אלעד גולדנברג, מנהל הפעילות המסחרית eBay ישראל: "לישראלים יש אהדה גדולה לכל מכשיר נייד. בשנת 2015 רכשו הישראלים ב-eBay  קרוב ל- 40 אלף טלפונים ניידים ויותר מ-3 מיליון אביזרים. אנו רואים מגמה הולכת וגוברת על פיה יותר ויותר צרכנים מוכרים מכשירי טלפון משומשים במקום למסור אותם. ב-2015 נמכרו ב- eBay בכל העולם 1,600  טלפונים ניידים מדי שעה ובארץ כ-5 טלפונים בשעה

 

על פי חברת נתוני דלויט גלובל, קצב הגידול של שוק הסמרטפונים המשומשים חזוי להגיע לפי 5-4 משוק הסמרטפונים הכולל. מכירת מכשירים משומשים על-ידי צרכנים וספקים צפויה להמשיך ולגדול עד 2020.

 

"אפל, סמסונג, LG, HTC ונקסוס הם מותגי הטלפונים עם שיעורי החיפוש הגבוהים ביותר ב-2015" מוסיף גולדנברג. "הנתונים שלנו מראים כי למרות שה-iPhone 6 Plus יצא לשוק לפני יותר משנה, מחירו הממוצע גבוה רק במעט מזה של הסמסונג גלקסי S6 Edge, שיצא לשוק לא מכבר. הסמסונג גלקסי 7S הוא ללא ספק המכשיר המדובר ביותר ב-2016 אבל בעלי iPhone יכולים להיות בטוחים שהתיאבון למכשירי iPhone חדשים ומשומשים לא ירד עם 10 מיליון חיפושים ב-2015 לעומת 4 מיליון חיפושים על סמרטפונים של סמסונג".

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד