חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

אנד ג'וי מקימה עשרה מרכזי שותפים שיעסיקו אנשים עם מוגבלויות, קשישים ונוער בסיכון

סטודיו אנד ג'וי מתרחב ופותח רשת של עשרה "מרכזי שותפים" ברחבי הארץ שבהם יועסקו אנשים עם מוגבלויות, קשישים, עולים חדשים ונוער בסיכון בהכנת מתנות, זרי פרחים וחבילות שי. בכל מרכז ישולבו 20-30 עובדים שישרתו את הלקוחות שבאזור הגיאוגרפי הסמוך. ההשקעה הכוללת בפרויקט מגיעה ל-11 מיליון שקל והיא תעשה בשיתוף עם זכיינים עסקיים – חברתיים ברחבי הארץ.

 

אנד ג'וי הוא מחלוצי העסקים החברתיים בישראל והוקם בשנת 2007, על ידי נדב עטיה, כשתחום העסקת אנשים עם מוגבלויות מחוץ למפעלים המוגנים כלל לא היה קיים ומוכר בארץ. מודל ההכנסות של הסטודיו מבוסס אך ורק על מכירת מוצרים איכותיים לאנשים בודדים וארגונים ללא קצבאות, תמיכות ותרומות ובמקביל מאפשר לעובדים להשתכר לאורך כל השנה שכר שעתי הוגן עם כל התנאים הסוציאליים.  

 

לדברי נדב עטיה, מאז הקמת אנד ג'וי הוכשרו בו מעל 100 עובדים, שעבודתם היוותה קרש קפיצה למעבר למסלול חיים נורמטיבי. עם התפתחות המיזם, יש פניות רבות הן מצד לקוחות, שמבקשים לרכוש את המוצרים בנגישות רבה יותר ברחבי הארץ והן מבחינת אנשים עם מוגבלויות המבקשים להשתלב בעבודה שמתגמלת אותם בצורה מכובדת והוגנת. לאחרונה פתחנו את מרכז השותפים הראשון בפארק אפק בראש העין, אשר חיבר בין הלקוחות שרוכשים לבין צוות העובדים שבמקום. מרכז השותפים זוכה להצלחה רבה ופוקדים אותו לקוחות מכל הארץ ולכן אנו פותחים מרכזים נוספים במתכונת דומה.

 

מרכזי השותפים יקיימו סיורים, ימי התנדבות חוויתיים לארגונים וועדים, מרכז מבקרים, חנות מפעל ועוד. הרעיון הוא שכל סניף ברשת יפעל כיחידת רווח, אבל לא במקסום רווח, אומר נדב עטיה. כבר היום אנד ג'וי מוותר על 80% מרווחיו לטובת קיום הערכים החברתיים שעומדים בבסיסו. מכאן, שההשקעה וההצטרפות לפרויקט מתאימה למי שמתייחסים באופן שווה לרווח ולרווחה. הפריסה הארצית תאפשר הוזלת מחירי השינוע ומחיר המוצר הסופי וכך תאפשר לנוספים לרכוש מוצרים עם ערך חברתי.

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד