חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ביקושי ענק בהיקף של כ-1.5 מיליארד שקל בהנפקת האג"ח של ביג

חברת ביג השלימה בהצלחה רבה הנפקת סדרת אגרות חוב חדשה (סדרה ח') המגובה בשעבוד בדרגה ראשונה על ביג אילת ו/או בית בית שמש ו/או ביג פאשן אשדוד.

במסגרת ההנפקה נרשמו ביקושים בהיקף של כ-1.5 מיליארד שקל, פי 4 מהסכום אותו בחרה החברה לגייס, כ-380 מיליון שקל, כאשר כל הגופים המוסדיים המובילים בישראל לקחו חלק בהנפקה.

החברה הציעה את איגרות החוב בריבית מקסימלית של 2.6% צמוד מדד המחירים לצרכן. בעקבות הביקושים הגבוהים שנרשמו בהנפקה, נקבע שיעור הריבית הסופי ברמה נמוכה משמעותית של כ-1.34% בלבד. לסדרת איגרות החוב מח"מ של כ-7 שנים והיא וצפויה להיפרע לאורך השנים 2016-2026. איגרות החוב דורגו בדירוג A1 עם אופק חיובי על ידי חברת הדירוג "מדרוג".

אסף נגר , סמנכ"ל הכספים של החברה אמר היום לעניין תוצאות ההנפקה: " אנו מודים לציבור המשקיעים שהביע אמון פעם נוספת בחברה ובפעילותה, אשר התבטא בין היתר, בביקושים גבוהים מצד הגופים המובילים בשוק ההון הישראלי וכן בשיעור הריבית בה נסגרה ההנפקה. הנפקת האג"ח מחזקת את נזילות החברה ותורמת בצורה חיובית לשיפור הגמישות הפיננסית ולהארכת מח"מ ההתחייבויות. בנוסף, שיעור הריבית בו נסגר המכרז צפוי לתרום להוזלה ניכרת בעלויות המימון השוטפות של החברה וכפועל יוצא להמשך שיפור הביצועים אותם מציגה החברה.

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד