חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הצטיידות לשנת הלימודים עוברת לאינטרנט

הצטיידות לשנת הלימודים עוברת לאינטרנט

אומנם החופש הגדול רק התחיל, וההורים כבר נערכים לשנת הלימודים החדשה. בשנים האחרונות יותר ויותר הורים וסטודנטים נערכים מראש לקראת מועד החזרה ללימודים וההורים מזמינים מוצרים מ-eBay מספר חודשים מראש. כאשר על רקע משבר הקורונה העולמי, משבר התעסוקה הקשה בישראל האבטלה הגואה לצד יוקר המחייה, ההערכה כי היערכות זו תואץ ותוקדם עוד יותר.

 מהשוואה שערכה ענקית המסחר האלקטרוני eBay לגבי קניות של ישראלים בחודשי ספטמבר עד נובמבר בשנת 2019  לעומת 2018, עולה כי חלה עלייה משמעותית בקניית מחשבים ניידים (לפטופים), טאבלטים, כיסויים ותיקים ללפטופ, דיסק און קי, אוזניות ותיקים.  העליות שנרשמו ברכישות פריטים אלו הנן משמעותיות ועומדות על 21 אחוזים ועד 78 אחוזים.

 

מנתונים אלו עולה כי חלה עלייה של 43% בקניית מחשבים ניידים (לפטופים) בחודשים ספטמבר ועד נובמבר (חודשי החזרה לאוניברסיטאות) בהתאמה לכך,  נרשמה עלייה של 50%  השנה ברכישות של כיסויים ותיקים ללפטופ,  במהלך השנה כאשר שיא הקניות היה גם הוא בנובמבר. הישראלים לא קיפחו גם את הטאבלטים ובקטגוריה זו נרשמה עלייה של כ  50% לעומת שנה קודמת.

פריטים נוספים שמככבים בקניות ישראלים באתר לקראת החזרה ללימודים הם דיסק און קי שרושם שיא מכירות לחודש שלפני שנה"ל עם עלייה של 60%, כאשר  לצדו ילדי ישראל רכשו גם אוזניות (עלייה של 21%). 

עוד שיא שנשבר בקניות לקראת ביה"ס הוא בקטגוריית התיקים, שם בחודש אוגוסט שעבר חלה עלייה של 78% במכירות תיקים לעומת חודש רגיל בשנה. הדגמים שתלמידי ישראל הכי אהבו היו תיק הקנקן שמככב כבר מספר שנים, תיק אופנתי לנשיאת מחשב נייד, תיקים בצורת חיות לילדים צעירים, תיקי 'אוקספורד' לנשים ותיקים חסיני גשם מדגם  SwissGear לנשיאת לפ טופ.

 

המחשבים ניידים:

- מחשבי לנובו מסדרת YOGA

- מחשבי Dell מדגם Latitude

- לנובו ThinkPad Yoga

-

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד