חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

סקר: באיזה סופר מעדיפים חרדים לרכוש מזון?

דודי דרור, מנכ"ל אסקריא. צילום: אלמוג גבאי (הגדל)

רשתות המזון "יש חסד" ו"אושר עד" הן הרשתות המועדפת על רוב החרדים (59% ו- 59% מהמשיבים) לקניית מצרכים לבית, זאת למרות שרשת "יש חסד" שהיא אינה הזולה ביותר. למקום הראשון בדירוג המחיר האטרקטיבי ביותר הגיעה "אושר עד" הנתפסת כזולה ביותר בקרב 41% מהמשיבים. כך עולה מסקר  שנערך על ידי חברת אסקריא המתמחה במגזר החרדי בקרב 1,200 משיבים באמצעות הפאנל האינטרנטי החרדי.
את הפער מסביר דודי דרור מנכל אסקריא בפריסה הטובה יותר של רשת יש חסד הכוללת סניפי דיסקאונט וסניפים שכונתיים בהשוואה לאושר עד הכוללת רק סניפי דיסקאונט הממוקמים בחלקם באזורי תעשייה.


הרשת השלישית בה מעדיפים הצרכנים החרדים לקנות היא רמי לוי עם למעלה משליש מהצרכנים (35%), לגביה, 18% מהצרכנים סבורים כי היא הזולה ביותר. הרשתות הפופולריות של המגזר הכללי נדחקות למקומות נמוכים יותר – בשופרסל קונים רק 10%, יינות ביתן  8% וויקטורי 5%. 


בעוד רוב החרדים מעדיפים לקנות ברשתות מזון (87%), למעלה ממחצית מהם יעדיפו את המכולת השכונתית (54%) וכ-13% אצל הירקן. אך המקום בו הקנייה מתבצעת מותנה בבעלות על רכב – מחזיקי הרכבים נוטים לקנות ברשתות המזון (89%) וצרכנים חרדים שאינם  בעלי רכב יקנו יותר ממכולות שכונתיות (63%). 
 

תופעה מעניינת במגזר היא המכירה השכונתית המרכזת אליה כחמישית (20.2%) מהצרכנים. קנייה זו מתבצעת בהזמנה טלפונית באמצעות מערכת ממוחשבת (ולאחרונה גם דרך האינטרנט). איסוף המוצרים נעשה אחת לשבוע בנקודות איסוף שכונתיות הממוקמות בחניה של בניין כלשהו. כך אין למעשה עלויות שכירות, עובדים, ניקיון והוצאות שונות הכרוכות באחזקת סניף (הבניין המארח את נקודת האיסוף מקבל תגמול), ומתאפשר מחיר מוזל במיוחד לעומת הרשתות גם בשל ההזמנות המבוצעות בכמויות גדולות  במיוחד.

 

המכירות מתאפיינות לעיתים רבות במכירים זולים באופן משמעותי, בבדיקה מדגמית שנערכה נמצא כי ק"ג קמח מנופה יעלה לצרכן לפי 3.9 לקילו, לעומת בין 8.40 ל10.90 בסופר, מוצרים ללא ממותגים זולים יותר באופן משמעותי, פליימוביל "ג'יפ חילוץ והצלה ב74 ₪ במקום 119-134 .

 

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד