חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ה- RFID יזהה התנהגות צרכנית בנקודות מכירה

פטנט שהוגש על ידי אמריקן אקספרס חושף שימוש בטכנולוגיית RFID לזיהוי התנהגות צרכנים בנקודות המכירה. בהתאם לכתב הפטנט, ניתן יהיה לזהות קונים בחנויות, לעקוב אחר תנועותיהם, היכן התעכבו, על אלה מדפים הם דילגו, וכמה זמן הקדישו לכל מוצר שהיה במסלול השיטוט שלהם בחנות. כך מדווח הידיעון המקוון Trends-news.com

 

ד"ר קתרין אלברכט, המייסדת והמנהלת של CASPIAN, שהוא ארגון הלוחם בחדירה לפרטיות של רשתות סופרמרקט, הציגה את פרטי הפטנט שהוגש בוועידה שנערכה לפני כחודש בוושינגטון די.סי.: זיהוי התנהגות הצרכנים תתבצע כאשר בקצה של כל שורה יותקן מכשיר הקורא RFID וכאשר יעבור קונה אשר על הבגד שלו תודבק תווית זעירה של משדר RFID ניתן יהיה לתעד במדויק שנייה אחר שנייה את ההתנהלות שלו מול המצרכים שעל המדפים. כך יוכל יצרן מזון לבצע במסגרת הסופרמרקט בדיקה אמינה על מידת היעילות של מבצע כלשהו.

 

תכניות הנאמנות בסופרמרקטים הם הכלי האולטימטיבי לזיהוי סגנון חיים והתנהגות צרכנית של הקונים. השימוש בטכנולוגיית RFID, תעשיר את המידע העומד לרשות הרשתות, וכמובן גם לרשות הספקים, המחפשים דרכים נוספות לקלוע טוב יותר לביקושים המשתנים של קהלי היעד.

 

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד