חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

רשת "cafe café" באסטרטגיית צמחיה מואצת: גידול של 100% במחזור המכירות

רשת cafe cafe צפויה לסיים את שנת 2007 עם מחזור מכירות של כ- 120 מיליון שקל, כך אמר היום  איש העסקים רונן נימני, בעליה של רשת cafe cafe . לדבריו, בשנת 2007 שמה הרשת דגש על אסטרטגיית צמיחה מואצת, מה שהביא לגידול של כ- 100% ברשת לעומת שנה קודמת. לדברי נימני בחודשי הקיץ הקרובים ברחבי הארץ צפויה רשת "cafe cafe" ישראל  לפתוח 15 סניפים נוספים אשר יהפכו את "cafe cafe" לרשת בתי הקפה השנייה בגודלה בישראל עם 37 סניפים. מתחילת שנת 2006 פתחה הרשת 19 סניפים חדשים ברחבי הארץ וסניף ראשון בסופיה, בולגריה. 

  

עוד אמר נימני, כי בכוונת הרשת לפתוח סניפים נוספים, ועד סוף שנת 2007 לפתוח 45 סניפים בישראל. עד סוף שנה הבאה (2008) צופה נמני לעמוד על לפחות 60 סניפים. בנוסף צפויה הרשת להתרחב גם מחוץ לישראל, לפתח את הרשת בסופיה עם שני סניפים נוספים ופתיחת סניפים גם בהונגריה וארה"ב.

 

"cafe cafe היא חברה פרטית, אשר הוקמה בתל אביב בשנת 2001 ע"י איש העסקים רונן נימני, ומונה כיום 25 סניפים ע"ב זיכיון, כ- 600 עובדים ומחזור מכירות של כ- 50 מיליון שקל נכון לסוף שנת 2006, לעומת 27 מיליון שקל בשנת 2005. הרשת פועלת בקונספט של חווית בילוי שלמה, המעודדת ישיבה בבית הקפה בשונה מתרבות "הtake away". מנכ"ל הרשת הוא השף אבינועם בן מוחה.

 

על פתיחת הסניפים מציין רונן נימני: "פתיחתם של הסניפים בחודשי הקיץ הוא פועל יוצא ממגמת ההתרחבות של הרשת בכל הארץ,שאיפתנו בימים אלו לעמוד על  60 סניפים עד סוף שנה הבאה (2008), לפתח את הסניף בבולגריה לכדי רשת ולהמשיך להתפרס במזרח אירופה ואף בארה"ב. הצמיחה המהירה של הרשת נובעת מהפורמט המוצלח שבנינו לזכיינים ולעלייה בביקוש לבית קפה כמקום בילוי בקרב הצרכן הישראלי. יתרה מזאת ניכרת עלייה חדה בביקוש לזיכיון ברשת cafe cafe" בקרב יזמים.

 

"הזכיין לוקח אחריות"

 

אבינועם בן מוחה מנכ"ל ומנהל הרשת אמר על שיטת הזכיינות כי "זכיין לוקח אחריות על ניהול מלא, והוא למעשה הבעלים של הסניף. הרשת שלנו מורכבת מאחר והתפריט הקולינארי מצריך תפעול נכון, הפורמט שלנו דורש ניהול מאסיבי ומדוקדק".

 

במהלך החודשים הקרובים ייפתחו 15 הסניפים הנוספים אשר ימוקמו בסמוך למרכזי קניות ובילוי במיקומי PRIME , בהשקעה של 3.75 מיליון דולר ויופעלו באמצעות זכיינים. המיקומים הצפויים כוללים בין היתר את הרצליה – מרכז העיר, פרדס חנה, ת"א- חוף גורדון, ת"א- שד' רוטשילד, חיפה- קניון לב המפרץ, ירושלים נחלת שבעה וכן באילת, ראש פינה, רמת החייל, כפר סבא ועוד. בנוסף, מתעתדת הרשת לפתוח בסופיה שבולגריה – סניף נוסף.

 

כמו כן בימים אלה משלימה רשת cafe cafe את תהליך המיתוג מחדש אותו תיישם גם בסניפיה החדשים בהשקעה של 1.5 מיליון דולר.

 

נימני הוסיף כי מטרת תהליך המיתוג מחדש היא למעשה יצירת בידול של הרשת לעומת רשתות הקפה הקיימות ולהעצים את חוויית הבילוי השלמה אותה מעניקה cafe cafe ללקוחותיה. הסלוגן אשר מלווה את הרשת: "cafe cafe take your time" המבטא את המסר הערכי של הרשת המעודד את הלקוחות לשבת וליהנות מחוויית בית הקפה, בניגוד לתרבות ה TAKE AWAY  הנהוגה לאחרונה בישראל.

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד