חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

האיגוד הישראלי ליחסי ציבור מוחה על התקשרויות של משרדי יח"צ עם גופים ממשלתיים ללא מכרז

האיגוד הישראלי ליחסי ציבור ודוברות, פנה אל ירון זליכה - החשב הכללי במשרד האוצר, עו"ד מני מזוז – היועץ המשפטי לממשלה, ונתן מאיר – מנכ"ל לשכת הפרסום הממשלתית בבקשה לקבל מידע על התקשרויות  של גופים ממשלתיים וציבוריים עם משרדי יחסי ציבור וייעוץ תקשורתי. זאת בהתאם לחוק חופש המידע.

 

במכתב אותו שלח רענן רוגל, סגן יו"ר האיגוד הישראלי ליחסי ציבור ודוברות ויו"ר תא היועצים ליחסי ציבור, נאמר: "שוב ושוב חוזרת התופעה הנפסדת בה אנו מתבשרים באמצעות התקשורת על גוף יעוץ תקשורת, דוברות ו/או יחסי ציבור, שנהנה מהתקשרות עם גוף ממשלתי או ציבורי שלא דרך מכרז פומבי וכללי, או דרך מכרז הנראה לכאורה כמכרז "תפור" ופיקטיבי".

 

עוד נאמר במכתב: "לאחרונה פורסמו מספר דוגמאות להתקשרות של המדינה וגופים שונים הכפופים לה עם משרדי יחסי ציבור. על פניו נראה, כי התהליך בבחירת המשרדים לא היה שקוף דיו או פומבי, ולא הגיע לידיעת כל הגורמים העשויים להשתתף במכרז. כדוגמא מפרט האיגוד מספר מינויים שנעשו ללא מכרז דוגמת: מינוי דובר לוועדת וינוגרד לחקירת מלחמת לבנון השניה; מינוי דובר/יועץ מינוי דובר לוועדת בכר ומינוי יועץ תקשורת למנהלת סלע שעסקה בהתנתקות".

 

"בהתאם לסעיף 1 לחוק חופש המידע (1998) הקובע כי "לכל אזרח ישראלי או תושב הזכות לקבל מידע מרשות ציבורית בהתאם להוראות חוק זה",  אני מבקש, כאזרח ישראלי ובתוקף תפקידי כסגן יו"ר האיגוד הישראלי ליחסי ציבור ודוברות וכיו"ר תא היועצים (המשרדים הפרטיים), לקבל את פרטי כל ההתקשרויות של משרדי ממשלה, חברות ממשלתיות וגופים ציבוריים הכלולים במסגרת חוק חופש המידע, עם משרדי יחסי ציבור וייעוץ תקשורת. כמובן שבקשתי לקבלת מידע מלא על כל התקשרויות אלה, הנה רק בקשה מקדמית לדרישה, שככל הידוע לי היועץ המשפטי לממשלה כבר העלה בעבר, והיא שכל התקשרות כזאת לפעילויות יעוץ  תקשורת, דוברות ויחסי ציבור למשרדי ממשלה, גופים ממשלתיים וציבוריים; תעשה אך ורק באמצעות מכרזים פומביים, פתוחים והוגנים, אשר יובאו לידיעת כל הציבור – ובוודאי לידיעת הארגון הישראלי ליחסי ציבור ודוברות. רק בדרך זאת ניתן יהיה לספק את השירות המקצועי וההוגן ביותר, ובצורה ההוגנת ביותר".

 

בתשובה שקיבל רענן רוגל מלשכת היועץ המשפטי לממשלה, נכתב כי הפנייה הועברה לטיפולו של עו"ד מלכיאל בלס, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה (ייעוץ).

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד