חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

בירה 'אלכסנדרBLACK ' זכתה במדליית זהב בתחרות בירה הגדולה ביותר באירופה

מבשלת הבוטיק הישראלית "אלכסנדר" זכתה במדליית זהב ובתואר המבוקש ביותר לבירה איכותית בתחרות European Beer Star 2013 בקטגורית English  style porter לבירה אלכסנדר BLACK. מדובר בתחרות בירה מהגדולות ביותר בעולם בעלת הסטנדרטים הגבוהים ביותר לבירה.

"אנחנו מאוד נרגשים מהזכיה" מסביר אורי שגיא, מנכ"ל וברומאסטר של מבשלת אלכסנדר."החזון שלנו באלכסנדר הוא לעשות בירה ישראלית טרייה ומעולה כמו מיטב המבשלות באירופה ובארה"ב. חבר השופטים שמורכב ממיטב מקצועני הבירה של אירופה קבע בסדרת טעימות עיוורות שהבירה שלנו היא הכי טובה בקטגוריה, כך שאנחנו מקבלים הכרה בגרמניה ארץ הבירה שהבירה שלנו אכן עומדת בשורה אחת עם מיטב מבשלות הבירה באירופה ובארה"ב. עבורנו זו שמחה רבה וגאווה רבה".

"אלכסנדר BLACK"  היא בירה טרייה לא מסוננת ולא מפוסטרת בסגנון 'פורטר', בצבע שחור עם ברק אדום, ראש קצף בצבע קרם. הבירה עשירה בטעמים וארומות של שקולד מריר, אספרסו ופירות מיובשים. כ- 7% אלכוהול. כמו כן, בשנת 2011 זכתה ה- BLACK במדליית כסף בתחרות BIRA הבינלאומית.

התחרות שהתקיימה השנה בגרמניה הייתה קשה במיוחד, מאחר שהשתתפו בה 1,512 בירות מ-40 מדינות שונות, גידול של 11% מהתחרות בשנה שעברה. ההחלטות הסופיות התקבלו ב-23 באוגוסט, על ידי קבוצה של 102 מומחים שהעריכו את הבירות במסגרת יום שלם של טעימות עיוורות שהתקיים ב Doemens Brewing Academy.הפרסים חולקו לזוכים ב-18 בספטמבר במהלך טקס שהתקיים במינכן.

בתחרות  European Beer Starמוערכות הבירות על סמך קריטריונים חושניים בלבד: טעם ריח ומראה הבירה. חבר השופטים שמורכב מסומליה, Brewmasters ומומחים לבירה הבוחנים את הבירה באמצעות טעימות עיוורות. הבודקים מודעים אך ורק לסוג הבירה ואינם יודעים מי היצרן ואת זהות המותג.

תחרות ה- European Beer Starמעריכה במיוחד בירות אותנטיות בעלות טעם עשיר, איכות גבוהה ובעלות אופי. בכל אחת מ-51 קטגוריות הבירה השונות, ניתנת רק מדליה אחת בצבע זהב, כסף וארד, לכן, תחרות בירה זו נחשבת לתחרותית ביותר בעולם.

תחרות ה- European Beer Star Award נחנכה על ידי the Private Brauereien בשנת 2004, בשיתוף עם איגוד המבשלות העצמאיות באירופה. מטרת התחרות היא להציג ולתת כבוד למגוון הייחודי של הבירות. בתחרות זו מתחרות רק בירות בעלות שורשים מסורתיים באירופה, כל הבירות בעולם רשאיות להשתתף.

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד