חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

השבוע יוענק פרס 'דרור' לשינוי חברתי

ביום שישי הקרוב, ה-15 בנובמבר יוענק בפעם הרביעית פרס 'דרור' לשינוי חברתי. כמדי שנה מוענק הפרס לארגון או יוזמה של אדם פרטי שהובילו קמפיין לשינוי חברתי שהצליח להשפיע על סדר היום הציבורי. הטקס ייערך בשעה 11:00 באולם צוותא בתל אביב כאשר הזוכה\ הזוכים בפרס יקבלו פרס על סך 25,000 ₪ .

 

בין המועמדים המובילים  בפרס השנה: תא העיתונאיות, שהובילו קמפיין לשבירת קשר השתיקה נגד הטרדות מיניות של נשים בתקשורת בעקבותיו נפתחו חקירות משטרה; ארגון הנוער העובד והלומד שעמד מאחורי התארגנויות העובדים במקדונלדס ובורגראץ'; קמפיין 'האקדח על שולחן המטבח' שפעל לצמצום נשיאת נשק האבטחה במרחב הביתי; קמפיין עמותת 'בזכות' לשילוב אנשים בעלי מוגבלויות בקהילה; הקואליציה להעסקה ישירה הפועלת להעסקה ישירה של עובדי קבלן, ופורום תג מאיר שנוסד על מנת להוקיע תופעות של גזענות ופשעי שנאה.

 

זוכי הפרס בשנים קודמות: ארגון 'המשמר החברתי' שהצליח לייסד מנגנון פיקוח אפקטיבי על עבודתם של חברי הכנסת, ועד עובדי מעריב, נע״מ -ארגון נשים ערביות בלוד שפועל נגד התופעה של רצח נשים, מובילי המחאה החברתית ביניהם דפני ליף וסתיו שפיר, והקמפיין למניעת גירוש ילדים מהגרי עבודה מטעם עמותת "ילדים ישראלים" בהובלת רותם אילן. 

 

את הזוכים בפרס בוחרת ועדה מיוחדת בראשות שופטת בית המשפט העליון בדימוס ונשיאת מועצת העיתונות דליה דורנר. עם חבר השופטים נמנים מנכ"ל משרד האוצר לשעבר ירום אריאב, נשיא אוניברסיטת חיפה לשעבר פרופ' בן – זאב, העיתונאית  ענת סרגוסטי, הקמפיינרית רלוקה גנאה ומיכל שטרנשוס, אלמנתו של דרור.

 

הפרס מוענק לזכרו של דרור שטרנשוס, שהיה פרסומאי מצליח ויועץ אסטרטגי מוערך שפעל רבות למען קידום השלום וצדק חברתי. בשנים האחרונות לפני מותו שימש יו"ר בהתנדבות של ארגון אג'נדה, לשילוב אוכלוסיות מודרות בשיח התקשורתי. לפני חמש שנים, בהיותו בן 51, נפטר ממחלת הסרטן והותיר אישה, מיכל, ארבעה ילדים – דניאל, כרמל, יעל ויובל, את הוריו קלייר וקורט, ואחות - חגית. בעקבות מותו החליטו משפחתו, חבריו הקרובים וארגון אג'נדה לייסד פרס על שמו.

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד