חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מיתוג מקראי: מרתון ישראל תקיים את מרתון התנ"ך

המקצים במרתון התנ"ך כוללים את המרתון המלא (42.2 ק"מ) אשר יצא מנקודת הזינוק בנקודת אבן העזר בסמוך ראש העין ועד לשילה הקדומה. לצד המרתון יהיה מקצים נוספים: מקצה של חצי מרתון שיוזנק גם כן מראש העין ויסתיים באריאל. מקצה נוסף של 15 ק"מ יחל באוניברסיטת אריאל ויסתיים בשילה הקדומה ומקצה עממי של 5 ק"מ – סובב שילה הקדומה.


בין רצי המרתון צפוי לבלוט שיאן ישראל בריצת מרתון, איילה סטאין, חבר הסגל הישראלי האולימפי, אשר השתתף בין היתר באולימפיאדת בייג'ינג.
מדובר באחד מהמרתונים הייחודיים המשלב לאורך הדרך נוף בראשיתי המאפיין את חבל בנימין לצד האתגר הפיסי. סיומו של האירוע יתרחש בשילה הקדומה באירוע מרגש בין העתיקות והפסיפסים באתר. כמו כן, יערך לכל אורך היום הפנינג חגיגי בשילה הקדומה למשפחות ולמעודדים של הרצים הרבים.


המרתון הינו יוזמת המועצה האזורית מטה בנימין בשיתוף עם חברת "מרתון ישראל" שמפיקה את האירוע, כאשר אליהם חברו גופים רבים כגון משרד התיירות, עיריית אריאל, עיריית ראש העין ומועצה אזורית שומרון.


המרתון נולד על רקע המלחמה התנכ"ית של ישראל בפלישתים ואשר במהלכה נלקחו לוחות הברית מידי ישראל. מסופר כי מיד לאחר מכן איש משבט בנימין, שלדעת הפרשנים מדובר בשאול המלך, רץ לשילה מקום המשכן על מנת לבשר את הבשורה הקשה- "וירץ איש בנימין מהמערכה ויבוא שילה ביום ההוא". המרחק מהמערכה אשר היתה באיזור ראש העין לשילה עומד באופן מפתיע על 42.2 קילומטרים.
יוזמי המרתון מאמינים כי יחודו של המרתון- הסיפור התנכ"י העומד מאחוריו, הנוף המרשים והתרחשותו בחג הפסח יתרמו רבות להצלחתו ולהתחלה של מסורת מרתונית חדשה. 

 

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד