חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

גידול משמעותי במספר המבקרים בפסטיבל 'אור ירושלים'

 במהלך 8 לילות פסטיבל "אור ירושלים" מילאו את הסמטאות והאתרים כ-350,000 אלף איש שהגיעו ליהנות ממיצגי האור ומהחגיגה בעיר העתיקה שהמתה בלילות הפסטיבל יותר מבכל ארוע אחר.


הפסטיבל התקיים זו השנה השביעית ביוזמת הרשות לפיתוח ירושלים, משרד ירושלים ומורשת, עיריית ירושלים, משרד התיירות ובניהול ובהפקת החברה העירונית אריאל.


האתרים, בתי הקפה והמסעדות באזור העיר העתיקה בואכה רחוב יפו היו מלאים. סוחרי העיר העתיקה דווחו על עלייה של עשרות אחוזים בהיקפי הפדיונות  וציינו כי מזמן לא ראו כמויות כאלה של מבקרים בעיר העתיקה בלילה. גם הסוחרים במערב העיר שקרובים לאזור העיר העתיקה רשמו עלייה בפדיונות.
ציון תורג'מן, מנכ"ל חברת אריאל, מנהלת הפסטיבל ציין כי " הקהל הצביע ברגליים ומאות אלפי אנשים ביקרו במהלך הפסטיבל בעיר העתיקה בלילה, מה שמוכיח כי כשמקיימים אירוע טוב, אנשים בהחלט מגיעים. סוחרי העיר, הערבים והיהודים, משבחים את האירועים ומבקשים מאיתנו אפילו  להאריך את הפסטיבל ולקיים כמה שיותר אירועים מושכי קהל כמו זה. ואנו מקווים להמשך שיתוף פעולה מכל הסוחרים והתיירנים בעיר".


אריה זומר, מנכ"ל התאחדות מלונות ירושלים מסר כי "השנה החלטנו לקחת מספר אירועי עוגן בעיר דוגמת פסטיבל האור ולצאת במבצע מיוחד לתיירים ישראלים ומחו"ל שישלב ביקור בפסטיבל עם לינה. לשמחתי, ההיענות היתה רבה ולקראת הפסטיבל נרשמה תנועה ערה ביותר בבתי מלון הן מצד תיירים מחו"ל אך גם מישראלים רבים שהגיעו במיוחד לפסטיבל ובחרו ללון בעיר. אין עוררין על העובדה שפסטיבל האור, כאירוע בינלאומי גדול המארח אמנים מישראל ומחו"ל נתן דחיפה רצינית לתפוסת החדרים בעיר שהיתה נמוכה מאז צוק איתן. חשוב שבעיריית ירושלים יקחו זאת בחשבון וימשיכו לקיים אירועים בינלאומיים גדולים דוגמת פסטיבל האור בעיר".  


קרן קדוש בעלים של קפה קדוש סיפרה "לא עמדנו בלחץ המבקרים. היתה עבודה במסעדה שמזמן לא נצפתה בלילות. שאפו גדול לעיריית ירושלים ולכל העוסקים במלאכה של יצירת פסטיבלים שעושים כל כך טוב לאנשי העסקים בבירה שכל כך זקוקים לפסטיבלים כאלה והלוואי שירבו ויתקיימו כל השנה. לאור ההצלחה של פסטיבל צלילים שגם מרכז העיר נכלל בו, אני מקווה שבשנה הבאה יכללו גם את מרכז העיר בחגיגת האורות " .


משה כהן שותף במסעדות קדמה  ודה ספגטיס בממילא מציין כי בלילות פסטיבל האור המסעדות הכפילו את הפדיונות " הופתעתי מכמות המבקרים שהגיעו אלינו בעקבות פסטיבל האור. זהו פסטיבל שמביא כמויות עצומות של מבקרים איכותיים מהארץ ומהעולם ובהחלט עושה שרות לבעלי העסקים בירושלים. אני מקווה שהעירייה והרשות לפיתוח ירושלים ישכילו להפיק עוד אירועים שמושכים לירושלים מבקרים ואורחים שהתרבות והאמנות אכן יקרה וחשובה להם. המסעדות שלנו נהנו בהחלט מהפסטיבל. הכפלנו ואף הרבה יותר מזה את הפדיונות של המסעדות בלילות הפסטיבל".

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד