חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

קודקוד מחזירה את אליפות העולם ברמיקוב לישראל

סשה ארליך. נציג ישראל.

אליפות העולם ברומיקוב 2018 הינה אליפות העולם העשירית במספר. התחרות, הנערכת אחת ל-3 שנים, נערכה לראשונה בשנת 1991 בירושלים, והשתתפו בה אז 12 מדינות בלבד. השנה, אל התחרות החוגגת 27, יגיעו משתתפים מלא פחות מ-32 מדינות שונות, ביניהם- אוסטרליה, אוסטריה, סלובקיה, טייוואן, סין, צ'כיה, דנמרק, ברזיל, מקסיקו, הודו, איטליה, יפן, הולנד, ניו-זילנד, נורבגיה, שווייץ, צרפת, דרום קוריאה ועוד, שייצגו את מדינתם וינסו לקטוף את תואר אלוף העולם ברומיקוב.

 

לאורך השנים, התקיימו אירועי הגמר של התחרות בלוקיישנים מיוחדים בעולם, בין היתר על מגדל אייפל בפריז, על קרחון-עד בסנט מוריץ, בהמליס' – חנות הצעצועים הגדולה ביותר בלונדון, במערה מתחת לאדמה במאסטריכט, בזירת שוורים בספרד ובתוך מבנה בנק בברלין אותו בנה האדריכל המפורסם פרנק גרי. כשהשנה, לכבוד התחרות העשירית, תתקיים התחרות במקום בו נערכה לראשונה – ירושלים.

 

אליפות העולם ברומיקוב תיערך בשני חלקים שיתקיימו ב-10.11.2018. שלב המוקדמות ייערך במהלך הבוקר במלון וולדורף אסטוריה, ירושלים, ואירוע הגמר יערך בבית אנדרומדה, יפו. המתמודדים יחולקו לקבוצות של ארבעה שחקנים שיתמודדו אחד מול השני בשני סבבים ובין הסבבים יחליפו את מקומם. ארבעת השחקנים עם מספר הנצחונות הרב בשני הסבבים יזכו לעלות לסיבוב הגמר בו ישחקו ארבעה משחקים שלאחריהם יוכתר אלוף העולם לשנת 2018. אלוף העולם יזכה בתואר הנכסף ובסכום נכבד של 6,607$.

 

מיכה הרצנו, מבעלי חברת 'קודקוד' אמר: "עצם העובדה שהתחרות מתקיימת השנה בעיר הקודש, במדינה בה פותח המשחק, מביאה לגאווה והתרגשות עצומה ולסגירת מעגל של התחרות הראשונה והעשירית בירושלים"

 

מי שייצג את ישראל באליפות העולם הינו סשה ארליך, בן 30 מפתח תקווה, שקטף את תואר אלוף ישראל בסוף חודש מאי האחרון. ארליך סומן כבר בתחילת התחרות הארצית כמועמד המוביל לניצחון כשהשיג כמעט רצף נצחונות מושלם עם 7 ניצחונות מתוך 8 האפשריים בסיבוב המקדים. גם במשחק הגמר סשה הדהים את מתחריו עם 3 נצחונות מתוך 4 הסבבים ששוחקו. סשה, שנולד עם לקות שמיעה ועלה לארץ בגיל 3, למד את חוקי המשחק מאחותו הגדולה וכבר מגיל צעיר התמכר למשחק. במשך שנים רבות נמנע מלהירשם לתחרות עד שחבר רשם אותו השנה ללא ידיעתו לתחרות הראשונה שלו בה גם קטף את תואר אלוף ישראל.

 

רומיקוב, המשחק הישראלי שפותח במהלך שנות ה-50, נחשב לאחד משלושת משחקי המשפחה המובילים בעולם. המשחק הומצא על ידי אפרים הרצנו המנוח, אביהם של בעלי חברת  'קודקוד' מריאנה ומיכה הרצנו. המשחק, שכולו כחול-לבן, מיוצר במפעל החברה בערד ומיוצא ליותר מ-50 מדינות בכ- 22 שפות.

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד