חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

המפגש השישי של "קהילת הראש" הדיגיטלי נערך עם יעקב איילון

המפגש השישי של  "קהילת הראש" הדיגיטלי נערך עם יעקב איילון

השבוע התקיים המפגש השישי בסדרת אירועי קהילת הראש הדיגיטלי – הבית של מנהיגי הדיגיטל בישראל.  סדרת תוכניות שבועית המתקיימת מדי יום שלישי בשעה 10:00 בזום ומיועדת לבכירים, לחברי הקהילה וללקוחות ושותפי חברות איי-8 ואקסנצ’ר, תחת הכותרת"הראש הדיגיטלי לייב" . הדיון שהתקיים השבוע עסק ב"האצת השינוי באופי העבודה" בעקבות משבר הקורונה.

 

השתתפו – אופיר קדוש – מנהל מערכות המידע (מנמ"ר), מכבי שירותי בריאות, שלי לב-אמדו מנהלת משאבי האנוש של אקסנצ'ר ישראל, פרופ' ישע סיון, מייסד ומנכ"ל חברת i8  ventures –  פלטפורמה עסקית לחדשנות בחדשנות ומייסד קהילת הראש הדיגיטלי . האירוע בהנחיית יעקב אילון שמשמש גם כעורך הראשי של סדרת התוכניות.

 

אופיר נתן מספר דוגמאות של מקרים שארגון ענק כמו 'מכבי' היה צריך להיערך אליהם בתקופת הקורונה ואגף מערכות המידע נתן פתרון איכותי ומהיר כמו  פונקציית הביקור הטלפוני, שנדרשה בעקבות ההנחיה על שמירת ריחוק חברתי, הקמת בית חולים דיגיטלי, מכבי היברידי, היערכות לביצוע בדיקות קורונה במעבדת מכבי ועוד. סה"כ האגף התמודד עם כ- 250 משימות בפרק זמן של 6 שבועות ונתן פתרונות תוך יום עד 4 ימים מקבלת המשימה.  משימת אגף מערכות המידע הוא להיות שותף משמעותי במהפכת הבריאות של מכבי על ידי מתן פתרונות טכנולוגיים מתקדמים וחדשניים. משבר הקורונה מיקד את כולם וחידד את הצורך בעבודה גמישה שהתאפשרה הודות לעבודה צמודה עם הארגון - האינטראקציה בין העובדים, העבודה מול ההנהלה ואגפי הארגון הייתה הדוקה יותר, היה שיתוף פעולה פורה והושקע קשב ניהולי רב יותר מאשר בשגרה והתחדדה ההבנה שהחדשנות מגיעה מהיכולת של הארגון להשתנות.

 

שלי לב אמדו, מנהלת משאבי האנוש של אקסנצ'ר נתנה דוגמאות הלכה למעשה של תפקיד המנהלים בארגון בעת המשבר, שלי ציינה כי ההבנה שהשינוי אינו זמני ויש צורך בשינוי שיטות הניהול והפיכתם לפרסונליות יותר אם זה דרך הקשבה לעובדים, שנחוצה תמיד ולא רק בעיתות משבר והצורך לתת מענה. אקסנצ'ר עברה למתווה עבודה של 4 ימים מרחוק ויום 1 מהמשרד, עוד לפני פרוץ המשבר מרבית עובדי החברה עבדו 3 ימים מהבית . שלי הוסיפה כי לדעתה השינוי המתרחש הוא לטובה וככל שנקדים להבין זאת נראה את הארגון צומח וגם את העובדים.

 

באירוע המקוון נכחו משתתפים רבים מהארץ וגם מחו"ל.

 

המפגש הבא יתקיים ביום שלישי ה – 30.6 תחת הכותרת: צה"ל - מקרה בוחן של הצבא בעידן הקורונה.  בהשתתפות - תא"ל זיו אבטליון, ראש טרנספורמציה דיגיטלית בצה"ל על מקרה בוחן בארגון (הכי) גדול וטליה גזית (אל"ם מיל.), מנכ"לית G-TOS. שהובילה את פרויקט הDATA של בתי החולים.


כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד