חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

חברת ברעם פרסום מקורי תרמה את המסך הדיגיטלי של עזריאלי ת"א למען ניצולי השואה ומורשתם

החל מערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה (רביעי ערב) ועד למחרת (חמישי ערב), משודרים על המסך הדיגיטלי של ברעם סרטונים מה- story של 20 יוצרי תוכן, המשתפים את הסיפורים של 20 ניצולי שואה באינסטגרם שלהם,
זאת במסגרת פרויקט "מעלים זיכרון" של פייסבוק ישראל וארגון לתת.

קרדיט תמונה: ברעם (הגדל)
קרדיט תמונה: ברעם

"מעלים זיכרון" מעניק במה לעדויות הניצולים במציאות של דור הולך ונעלם, ומעלה את המודעות לכך שרבים מניצולי השואה בישראל חיים מתחת לקו העוני.

 המסך הדיגיטלי של ברעם ממוקם על קיר עזריאלי ת"א בצומת קפלן העמוסה, הנחשפת לכחצי מיליון איש ביום, כולל הנוסעים בציר דרך בגין ויציאות איילון דרום וצפון, כמו גם תנועת הולכי רגל באזור הקריה, עזריאלי ותחנת רכבת השלום.

 המסך, בגודל 440 מ"ר ובאיכות שידור K4, הינו המסך המתקדם ובין הגדולים בישראל (באותו סוג משתמשים במיקומים הנחשבים בעולם: טיימסקוור בניו יורק, פיקדילי סירקוס בלונדון, טוקיו ועוד) וברזולוציה שטרם נראתה בארץ (הנראות באמצעותו חדה וברורה בשעות היום ובשעות הלילה).


גיא ברעם, מנכ"ל ובעלים ברעם פרסום מקורי:

"אנו נרגשים לקחת חלק בקמפיין משמעותי, אשר מהווה הזדמנות כמעט אחרונה לשמוע את העדויות והסיפורים של ניצולי השואה, באופן המותאם לצעירים כמבוגרים, בשלל המדיות.

תודות לטכנולוגיה המתקדמת של המסך הדיגיטלי של חברת ברעם על קיר עזריאלי בת"א, תתאפשר עלייה מיידית של התוצרים מסרטוני האינסטגרם, בתקווה שיחד נוכל לתת במה ראויה למיזם."

גובה התרומה עומד על כ- 35,000 ₪   

ביום הזיכרון לשואה ולגבורה, שמצוין בכ"ז בניסן תשפ"א, 7-8 באפריל 2021, יצא לדרך פרויקט מיוחד שיזמו פייסבוק ישראל וארגון לתת בשם "מעלים זיכרון", אשר נועד לחבר את הדור הצעיר לעדויות ניצולי השואה, לתת במה לסיפורי הגבורה, להעלות את המודעות לכך שרבע מניצולי השואה בישראל חיים מתחת לקו העוני ולגייס תרומות שיסייעו לאותם ניצולים לחיות את שארית חייהם בכבוד.

 

לטובת הפרויקט התגייסו אמנים, יוצרי תוכן ומשפיענים מובילים, ביניהם: נועה קירל, נטע אלחמיסטר, ליאל אלי, שר פיטנס, ריף נאמן, מאיה ורטהיימר, קווין רובין, דניאל עמית, מעיין אדם, עומר דרור, גל זהבי, ערן סויסה, יעל גולדמן, עמית פרקש, נועה רוזין, הדר מרקס, אקי אבני, ריי שגב, קובי אפללו ורז שכניק. הנכסים הדיגיטליים של המשתתפים, אחריהם עוקבים במצטבר מיליוני צעירים, יחברו את הקהל לסיפוריהם של ניצולי השואה, ויעזרו להם להשמיע את קולם במציאות של דור הולך ונעלם. במסגרת זו, גם חברת ברעם תרמה את שטח הפרסום על גבי המסך של עזריאלי ת"א והיא מסייעת בחשיפה וקידום במיקום מרכזי למיזם המבורך, החל מערב יום השואה ועד לערב שלמחרת.


במשך 24 שעות הפיד באינסטגרם נראה מעט אחרת – הידוענים מציגים את סיפורי הגבורה דרך העיניים שלהם, כקטעי Stories באינסטגרם, כאשר קטעי הוידאו מה- story יעלו  גם לקיר של ברעם בעזריאלי ת"א, כפי שתועדו במפגשים האינטימיים עם ניצולי השואה, וייצרו חיבור בין-דורי מרגש ומקורי, שמדבר בשפה של הדור הצעיר ומשתמש בפלטפורמות בהן הם נמצאים. כך ניתן קול לניצולי השואה שעוד יכולים לספר בגוף ראשון את סיפור חייהם, לפני שיהיה מאוחר מדי.

בפרויקט השתתפו ניצולי שואה מרחבי הארץ, חלקם נתמכי "סיוע לחיים" של ארגון לתת. בין המשתתפים: אסתר רוסק, רחל הלברון, לריסה ליטבק, אידה רשקוביץ, יוסף שולט, צבי כהן, מרדכי צ'חנוב, חנה ליבמן, רפאל לחמן, אלקה אברמוביץ', צבי מל, ג'ני רוזנשטיין, הירש בינסקי, בלה נוימן, אסתר גרייצר, לאה ודררו, מרדכי פייר, צבי אשד, נחום בוגנר, עליזה לנדאו.


עדי סופר-תאני, מנכל"ית פייסבוק ישראל: "המושג הטרגי "דור הולך ונעלם" נהיה מוחשי יותר מאי פעם, וזוהי אחריותנו להבטיח שמאורעות השואה לא יישכחו לעולם. בעידן בו הרשתות החברתיות הן מוקד הנעה לפעולה עבור יוזמות חברתיות, אנו מבינים שעלינו לחשוב אחרת על מנת להגיע לדור הצעיר בדרך הנגישה לו, ובוחרים לקחת חלק פעיל בהנחלת מורשת השואה והגבורה לדור ההמשך. "מעלים זיכרון" הוא פרויקט שמספק הזדמנות פז לצפות בעדויות החיות, לעודד שיח, הקשבה וסקרנות בקרב בני הנוער – וגם לנסות לשפר את חייהם של אלו שעדיין כאן איתנו. אני מודה לארגון לתת על שיתוף הפעולה הייחודי וליוצרי התוכן שנרתמו כדי להשמיע את קולם של הגיבורים של כולנו, ניצולי השואה".


צחי לנגר, סמנכ"ל שיווק בארגון לתת: "לאחרונה שוחחתי עם צבי, אחד משורדי השואה שהסכימו לשתף את סיפורם במסגרת בפרויקט "מעלים זיכרון", להעלאת מודעות למצבם הרעוע של ניצולי השואה בישראל. משפט שצבי אמר, נחרט בזיכרוני, "אנחנו עברנו את הנורא מכל, יותר מכל מה שאדם יוכל לדמיין, אבל העובדה שיש עדיין שורדי שואה שחיים במדינה שלנו בעוני זאת בושה למדינה". צבי עצמו איננו נזקק, אך יש  אלפים רבים נזקקים, החיים בעוני. ואנו צריכים להיזכר בהם לא רק ביום השואה, אלא לאורך כל השנה. אנו חייבים להיות ערבים לשלומם כל עוד יש לנו את ההזדמנות לעשות עימם צדק. ארגון לתת פועל בכל המרץ לעזור למעל 1000 ניצולי שואה נזקקים ונותן מענה לכל צרכיהם אבל אין זה מספיק. חייבים שכל אחד ואחת, שליבם עם שורדי השואה, ייקח חלק בהתנדבות או בתרומה, ואין זמן טוב יותר מלהתחיל לפעול כעת ויפה שעה אחת קודם".

 

https://www.latet.org.il/world-4/articles/maalimzikaron?fbclid=IwAR2meTMXllDkN94H1q2bCHKZsL0RT73F7WOQL4JowhkMbKHieNuldLMThD8

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד