חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

סנארה ונצ'רס השיקה את סדרת מפגשי Sanara Open לשנת 2022 לתעשיית שירותי הבריאות

סנארה ונצ'רס השיקה את סדרת מפגשי  Sanara Open לשנת 2022 לתעשיית שירותי הבריאות (הגדל)
סנארה ונצ'רס השיקה את סדרת מפגשי Sanara Open לשנת 2022 לתעשיית שירותי הבריאות

באירוע חגיגי שנערך במשרדי סנארה ונצ'רס ברעננה  והפגיש בין טובי המוחות בתחום הבינה מלאכותית - AI ברדיולוגיה ואבחון פתולוגיות השיק אסף ברנע מנכ"ל סנארה ונצ'רס, קרן ההשקעות  בתחום טכנולוגיות הבריאות והחממה לחברות טכנולוגיה המוחזקת במשותף על-ידי טבע ופיליפס, את  Sanara openכפלטפורמת חדשנות פתוחה לשיתוף ידע בין חברות ומערכות הבריאות השונות.

סדרת המפגשים שיתקיימו השנה שבסיסם הוא Sharing Knowledge הינם המשך חדשני למסורת מפגשים תחת המותג "Sanara Open" שמקיימן קרן סנארה לקידום ופיתוח סטארט אפים חדשים בתחומי ה – Health care  וה – Medical device.


במפגש אמש שהיה הראשון לסדרה הנוכחית, נפגשו על אותו במה טובי המוחות מחברות מתחרות העוסקות באותו תחום ידע כדי לנהל שיח פתוח ולשתף מידע לטובת קידום פיתוחים חדשניים באמצעות בינה מלאכותית בתחום הרדיולוגיה ואבחון פתולוגיות. בדיוק המרתק שאותו הנחתה גליה גבעתי סגנית נשיא למחקר ופיתוח בפיליפס, השתתפו אלעד גושן, סגן נשיא מחקר ופיתוח של חברת Dia המובילה לפיתוח תוכנת ניתוח תצלומי אולטרסאונד, מיכל מאירי מייסדת ומנכ"לית של חברת Agamon המפתחת מערכת ניתוח נתונים רפואיים, אביאל בלומנפלד מייסד ומנכ"ל של חברת Imedis המובילה מערכת ניהול איכותית עבור מחלקות רדיולוגיות, נעמה מאייר ראש חטיבת AI בחברת VIZ.AI  בעוסקת באבחון מצבי שבץ, אשר קופר סגן נשיא בחברת Nanox  המפתחת גרסה חדשנית של מכשיר הדמיה מבוסס רנטגן, עוד נכחו גם על אותה במה, יאיר הלר סמנכ"ל תפעול ראשי בחברתiBex  המפתחת מערכות אבחון לסרטן, ויאיר בירמן לשעבר מנכ"ל חטיבת ה Health Care בפיליפס.   


נציגי החברות השונות ניהלו דיון על תפקידן בתוך המערכת הרפואית, כיצד ניתן לטייב ולדייק את המערכות לטובת ראיה הוליסטית, וכיצד ניתן לקחת את תחום הרדיולוגיה למחוזות חדשניים שפוגשים הן הצרכים של המערכת הרפואית מחד ואת צרכי המטופל מאידך.


"אם משבר הקורונה לימד אותנו משהו, זו החשיבות של שיתוף ידע, הן בתוך ישראל והן בין ישראל לקהילה הבינלאומית", אמר אסף ברנע, מנכ"ל סנארה ונצ'רס והוסיף  "אני גאה ושמח שהערב הצלחנו לקיים את המפגש הראשון שיפתח את סדרת מפגשי Sanara Open. יוזמה זו היא פרי אמונה אמיתית שאנחנו יכולים להפוך את העולם לכפר גלובלי חסר גבולות שיוכל לשתף ידע קריטי לצורכי מחקר ופיתוח והן בזמן אמת. בעיני, החברות היום חייבות לשים לב למה שקורה ברחבי העולם כדי שתוכלנה ללמוד מניסיונם של אחרים וגם לחפש הזדמנויות. אנו חיים בעידן שמחייב אותנו לפתיחות ונגישות של מידע כדי להתמודד עם אירועי בריאות גדולים כמו זה שחווינו בקורונה.

 

גליה גבעתי סמנכ"לית פיתוח בחטיבת הרדיולוגיה בפיליפס, שהנחתה את הפאנל אמרה:

"זה לא מספיק שיש אינפורמציה נקודתית לזמן הטיפול. המטרה שלנו היא ליצור אינטגרציה עם מערכות נוספות שאוספות מידע על המטופלים לשם הצגת תמונה הוליסטית של ההיסטוריה הרפואית שלהם. כשמחברים בין סוגי מידע שונים ניתן לקבל החלטות מקיפות ואבחון טוב ומדויק יותר, אבחון שלוקח בחשבון את העבר הרפואי של המטופל ויכול  למנוע הישנות של פגיעות וטיפול טוב יותר בטווח הארוך."

 

אביאל בלומנפלד מייסד ומנכ"ל של חברת Imedis:

לא כל יום יש לי את ההזדמנות כמנכ"ל סטארטאפ בתחום הבינה המלאכותית לפגוש עמיתים שלי בתחום באווירה משוחררת ונעימה ולדבר על ההזדמנויות והאתגרים בתחום שלנו. אני מאמין שהדרך שלנו להצליח עוברת דרך שיתוף ידע וניסיון ביומיום גם מבלי לסכן סודות מסחריים.

 

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד