חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

לראשונה: יין עם תווית מיוחדת לאוכלוסיית העיוורים ועליה כיתוב בכתב ברייל

החל מבציר 2007, כל בקבוקי ירדן הר חרמון אדום, ובהמשך גם בקבוקי ירדן הר חרמון לבן ישאו על גבי התווית האחורית כיתוב בכתב ברייל, אשר מתאר את שם הסדרה, היין ושנת הבציר. הבחירה בירדן הר חרמון אדום כיין הראשון עם כתב הברייל אינה מקרית. "הר חרמון אדום הוא היין הנמכר ביותר שלנו ועל כן", אומרת איילה זינגר, מנהלת תחום השיווק ביקבי רמת הגולן, "ראוי שהוא זה שיישא את דגל הנגישות של היקב לכולם".

 

זינגר מציינת כי: " כמי שחרטו על דגלם את קידום תרבות היין האיכותי בישראל, החלטנו ביקבי רמת הגולן לאפשר יותר נגישות ליין הנמכר והמוכר ביותר של היקב עבור אוכלוסיית העיוורים בישראל. מדובר ברבבות אנשים, שכעת יוכלו לבחור בעצמם בין יין ירדן הר חרמון אדום או לבן מבית היקב, ליהנות מהאפשרות לבחור, להיפתח לעולם היין שלנו".

 

עוד מוסיפה זינגר: "מתוך המחשבה כי מתן הזדמנות שווה הינו שוויון בין אנשים וחופש בחירה, החלטנו גם אנו, בדומה למותגים אחרים בעולם, לנקוט עמדה ולהביא למודעות את החשיבות שבהגברת הנגישות וקידום השתלבותם של אנשים עם מוגבלויות בחברה הישראלית. המימד שבמוקד העשייה של היקב הוא ,כמובן, נושא הנגשת יין לאוכלוסיית העיוורים וכבדי הראייה, בתקווה שיצרנים וגופים נוספים יירתמו לעשייה זו ויקלו את הנגישות של מוצרים ושירותים, לבעלי מוגבלויות".

 

מהחברה נמסר כי על פיתוח התוויות עם דפוס הברייל עמל היקב יחד עם מפעל תדביק, אשר נענה לאתגר המיוחד ורכש את ציוד הדפוס היקר ושזו לו התנסות ראשונה בדפוס ברייל.

 

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד