חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

בזק זהב הקימה פורטל ספקים עבור רפא”ל. המערכת תטפל ב- 40,000 הזמנות בשנה

בזק זהב הקימה את פורטל הספקים לרפא”ל , מערכת סחר אלקטרוני בין-עסקי של רפא”ל  עם ספקיה. מערכת זו מבקשת לקיים קשר מהיר ויעיל יותר עם רשת ספקים גדולה, המונה למעלה מ- 3,500 ספקים, באמצעות קשר אלקטרוני שוטף של כ- 200 אנשי רכש וקניינים ברפא”ל . בשלב זה המערכת פעילה בארץ. לקראת סוף שנת 2006, יורחבו הקשרים האלקטרוניים גם לארה"ב, אירופה והמזרח הרחוק.

 

רפא”ל , הרשות לפיתוח אמצעי לחימה, מפתחת ומייצרת מערכות נשק מתקדמות לצה"ל ולמערכת הביטחון, אך עיקר כוחה הכלכלי נובע ממכירות בשווקים בינלאומיים.

לרפא”ל  מוניטין של יותר מ- 30 שנה בענף וכחברה ממשלתית מהגדולות במשק הישראלי היא מנהלת מערכת קשרים עסקיים רחבה עם קהילת ספקיה.

 

אריה אלטר, מנהל תחום לקוחות אסטרטגיים בבזק זהב: "פורטל הספקים משקף את המדיניות העסקית של הארגון ובזק זהב מתאימה אותו לצרכיו המיוחדים של כל ארגון. במילים אחרות  הפלטפורמה הטכנולוגית נבנית בהתאמה  לגוף הרוכש ולמעשה בזק זהב תומכת בכל מבנה קובץ שהלקוח מבקש. בתצורה זו, כל ספק עם גישה לאינטרנט יכול לעבוד אלקטרונית עם רפא”ל , תוך שמירה על רמה גבוהה של אבטחת מידע".

 

לדברי יורם שחם, הממונה על תיאום רכש ומלאי ברפא”ל , בחברה יוצאות 40,000 הזמנות בשנה, ומטרת הפורטל לייעל את תהליך הטיפול בהזמנות אלו. בעתיד נוכל להיות מעודכנים בסטטוס ההזמנות, העיכובים והסטיות בלוחות הזמנים המתוכננים ופערי כמויות מלאי.

 

לדבריו, רפא”ל  רואה בספקיה שותפים עסקיים ופורטל הספקים החדש מהווה למעשה כלי נוסף שמטרתו לסייע להם לייעל תהליכים עסקיים עם רפא”ל . "הרכש ברפא”ל  מבוזר לכיוון הפרוייקטים. ע"מ לענות בצורה אחידה ומרוכזת לצרכי החטיבות הנמצאות במרכזים גיאוגרפים שונים, ולצרכי הספקים, הוקם פורטל אחד שמרכז את המסרים מול הספקים באופן אחיד ובכפוף למגבלות סודיות עסקית.".

 

מאיר חמיש, ראש תחום מערכים לוגיסטיים בחטיבת ה- IT של רפא”ל : "בהתחלה חשבנו לפתח מערכת רכש ממוחשבת באופן פנים-ארגוני, אך לבסוף הבנו את היתרון שבהקמת מערכת כזאת  ע"י גורם חיצוני כמו בזק זהב. בזק זהב מספקת פתרון מלא - פתרון טכנולוגי ופתרון תפעולי - וזאת תוך התאמת הפורמט לדרישות של רפא”ל , עם ניהול רישום ותמיכה של HELPDESK וזהו יתרון גדול כאשר מטמיעים שינוי טכנולוגי במערכת גדולה. יחד עם זאת, הניסיון של בזק זהב עם גופים גדולים כדוגמת התעשיה האווירית, אל-אופ ובזק מעמיד את החברה במקום שאין לה מתחרים", מסכם חמיש.

 

פרוייקט הקמת פורטל הספקים יעשה בשני שלבים. בשלב א' של הפרוייקט נבנה פורטל ספקים אינפורמטיבי, חד-סיטרי, כלומר פורטל שיציג סטטוס מלא של כל מערכת התקשורת של רפא”ל  מול הספקים. מערכת זו תספק מידע מלא לספקים על מצב ההזמנות, החשבוניות והתשלומים, כפי שקיימים במערכת ה- ERP של רפא”ל . בשלב ב' של הפרוייקט המערכת תאפשר העברת מסרים דו-כיוונית.

 

חמיש מציין: יהיה זה צעד ראשון במימוש החזון של רפא”ל  בהידוק הקשר של החברה עם ספקיה. המערכת עלתה לאוויר תוך מספר חודשים, וכך יכול הספק לצפות בכל נתוני האינטראקציה שלו עם רפא”ל . מערכת זו תחליף את הניירת, הפקסים והמערכת הקולית (IVR) שקיימת כיום ברפא”ל . באופן זה נחסך גם מהספק וגם מאנשי הרכש, הקניינים ואנשי הכספים ברפא”ל  טלפונים רבים שהיו עושים לבירורים הנוגעים מצב הזמנה או חשבונית".

 

בהמשך הפרוייקט יהפוך פורטל הספקים למערכת דו-כיוונית שתאפשר העברת מידע על-גבי האינטרנט. "המידע לא רק שיהיה שקוף לספק, אלא ניתן יהיה לקבל פידבק ואישור הספק", אומר חמיש.

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד