חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

סלקום ו- Ciena יקימו עבור ספק ענן גלובלי, רשת תמסורת ראשונה מסוגה בישראל למהירויות חסרות תקדים

יעל שועי מנהלת מחלקת קשרי מפעילים בקבוצת סלקום: "אנו בסלקום עובדים כל העת ביצירת רשת יציבה ועמידה אשר גדלה ומתאימה את עצמה לצרכים המשתנים.
סלקום ו- Ciena יקימו עבור ספק ענן גלובלי, רשת תמסורת ראשונה מסוגה בישראל למהירויות חסרות תקדים (הגדל)

קבוצת סלקום תקים רשת תמסורת ראשונה וייחודית מסוגה בישראל, המבוססת על פתרון של חברת Ciena‏, עבור אחד מהלקוחות המרכזיים שלה, ספק ענן גלובלי מתחום המדיה והתוכן (ICP), אשר מבסס את מקומו בישראל ויספק שירותי ענן ללקוחות ממשלתיים ופרטיים. הרשת שתקים סלקום עם הטכנולוגיה של Ciena צפויה להגיע למהירויות חסרות תקדים: רוחב פס של 800G ונפח תעבורה של עד 33Tbps במטרה לתת מענה לצורך בתעבורת מידע ואינטרנט אדירת ממדים. כבר ביום הראשון לפעילות הרשת צפוי נפח התעבורה העובר בין חוות השרתים להיות דומה בהיקפו לכל תנועת האינטרנט היוצאת כיום מישראל החוצה לעולם מכל ספקיות התקשורת יחד.


הפתרון של Ciena,  מבוסס על משפחת מוצרי Waveserver – פלטפורמות קישוריות קומפקטיות, לצד WaveLogic 5 Extreme, המשלב טכנולוגיה קוהרנטית ברוחב פס של 800G מעל פלטפורמת ה- 6500 Photonic. בנוסף, לשם יעילות תפעולית, סלקום תסתמך על תוכנת ניהול, שליטה ותכנון (MCP) של Ciena, המספקת אוטומציה והפעלת שירותים מקצה לקצה ובמהירות. 


יעל שועי מנהלת מחלקת קשרי מפעילים בקבוצת סלקום: "אנו בסלקום עובדים כל העת ביצירת רשת יציבה ועמידה אשר גדלה ומתאימה את עצמה לצרכים המשתנים. אנו גאים בשיתוף הפעולה עם חברת Ciena, המספקת לנו את היכולת להיות שחקן משמעותי ומוביל בתחום תשתיות האינטרנט הגלובלי. יכולת זו מאפשרת לנו להגיע לרוחבי פס בלתי נתפסים שלא נראו כמותם בישראל ובכך למכור פתרונות תשתית ללקוחות גלובליים משמעותיים שבהם הכוח לשנות את פני שימוש האינטרנט כמו שידענו עד כה. אנו גאים על הישגים אלו".


יניב הגדיש, מנכ"ל Ciena ישראל: "תשתית הענן המקומית שתפעיל סלקום עם הטכנולוגיה של Ciena תועיל מאוד לעסקים ולקהילות השונות בישראל, תעודד חדשנות ותמריץ את הכלכלה. היא תאפשר להגדיל את קיבולות החיבור בין עננים מקומיים וגלובליים ובכך לתת מענה לצריכת הנתונים הגדולה אי פעם וליצירת יכולות עסקיות משמעותיות, אשר יאיצו את פיתוח החדשנות והיזמות שאנו רואים בישראל. היכולת לבנות רשתות תקשורת בצורה גמישה המותאמת לצרכים הגוברים הינה Game Changer עבור חברות התשתית היכולים להקים רשתות המאפשרות לפרוץ את שיאי תעבורת האינטרנט כפי שהכרנו עד היום", סיכם הגדיש.


כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד