חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

תפוז מתמכרת ל- facebook: משיקה את "אתר עדכוני הסטאטוס של ישראל"

בדומה למהלך שתפוז עשתה בפיתוח והשקת Flix, תפוז מצטרפת שוב למהפכה העולמית ומשיקה את SNOOZ - אתר עדכוני הסטאטוס של ישראל. SNOOZ מאפשר לגולש להודיע לחבריו מה קורה איתו ועל מה הוא חושב במשך כל שעה מהיממה, דרך האתר ובאמצעות הסלולר.

 

במהלך זה מצטרפת תפוז, למגמה העולמית של אתרי מיקרובולגינג, מגמה הקוצרת הצלחה רבה. האתר המוביל כיום בתחום הוא אתר Twitter, כאשר כמליון יוניקים בחודש מעדכנים את הנעשה איתם באמצעותו. אתרי המיקרובלוגינג פונים לאנשים המרגישים צורך לשתף את חבריהם ואת העולם כולו במה הם עושים ועל מה הם חושבים בכל רגע נתון. אנשים אלו הם בדרך כלל משתמשים כבדים ב- SMS, והאפליקציה החדשה מאפשרת להם את הקשר הזה במהירות ובקלות. 

 

תופעת עולם המיקרובלוגינג נוצרה בעקבות העובדה שאנשים אמנם מייצרים תוכן לרשת, אך בניגוד לבלוגרים הרגילים, הם לא רוצים להתחייב ליצירת תוכן מושקע, אלא תוכן קצר, תדיר וזמין יותר. מאידך גם הקוראים והאנשים שבקשר איתם לא מעוניינים להשקיע זמן רב בקריאת תוכן ארוך ומייגע. התוצאה – צורה חדשה של בלוגים המשלבת בתוכה את תפיסת התוכן ואופן התקשורת של ה- SMS וה- IM. בפועל בעוד בלוגר פורה מעדכן את רשומותיו 3-4 פעמים בשבוע בממוצע, מיקרובלוגרים מעדכנים לעומתו מספר פעמים ביום.

 

ב- SNOOZ, יוכל הגולש לשלוח הודעות קצרות ועדכונים לחבריו ולאנשי הקשר שלו על כל דבר שעולה בדעתו: אודות הסטאטוס שלו, פעילויותיו, מחשבותיו, דעותיו וכו'. השימוש ב- SNOOZ יתאפשר הן באמצעות המחשב והן באמצעות הסלולר באופן ציבורי ב"סנוזיה הציבורית" או ברשתות חברים שאותם מגדיר לעצמו כל משתמש.

 

תפוז הטמיעה את אפליקציית SNOOZ גם ברשת החברתית facebook, כאשר היא מאפשרת לגולשים לכתוב סנוז ישירות דרך פייסבוק, לראות את החברים שלהם, לראות את העדכונים של החברים, לפרסם את העדכונים של עצמם בפרופיל שלהם, ולקבל התראות כאשר מישהו מתחיל   לעקוב אחריהם. בהמשך, יופיעו בפייסבוק עדכונים על פרסומי פוסטים והודעות בפורומים של תפוז.

 

לדברי צחי שטיין, סמנכ"ל שיווק ואסטרטגיה בתפוז אנשים: "מאפיין מרכזי בתרבות הישראלית הוא שלכולם יש דיעות ומחשבות בכל נושא שעל הפרק. יחד עם זאת, מעבר שיחות סלון אין להם איפה לשתף אותם בצורה קלה ופשוטה עם מכריהם או סתם עם העולם. זו הסיבה המרכזית שבעטיה הוקם  SNOOZ. הצורך ההולך וגובר בשיתוף בקרב הגולשים ברשת הוליד את תופעת הבלוגרים ובעקבותיה כעת גם את המיקרובלוגרים."

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד