חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

לראשונה בארץ מושק אתר מכרזים המאפשר רכישה ומכירה של כל סוגי נכסי הנדל"ן באמצעות מכרז

לראשונה בארץ מושק אתר מכרזים המאפשר לאנשים פרטיים ולאנשי עסקים למכור ולרכוש נכסי נדל"ן ברחבי הארץ באמצעות מכרז. האתר, הייחודי מסוגו בארץ, www.michrazonline.co.il מציע עשרות מכרזים מענף הנדל"ן ומאפשר לבעלי נכסים למכור באמצעות מכרז את כל סוגי הנדל"ן: נדל"ן מניב, דירות ומגרשים. בנוסף, האתר מציע נכסים רבים מכינוס נכסים. האתר מנוהל על ידי חברת מכרז און ליין בע"מ, בבעלות עו"הד דוד לוי  ועו"ד אוהד הרן המתמחים בתחום מכרזי הנדל"ן. היקף ההשקעה בהשקת פיתוח אתר נאמדת בכחצי מיליון ₪.

 

עד כה, בעלי נכסים שרצו להציע למכירה את הנכס שברשותם, נאלצו לעשות זאת בדרך המסורתית של מודעות לוח מודפסות או מקוונות. דרך אחרת היא העמדת הנכס למכירה באמצעות מתווך, דרך המעלה בצורה ניכרת את עלות המכירה ולעיתים קרובות אינה מקצרת את ההליך, ואינה מייצרת מחיר שוק אמיתי לנכס. שיטת המכרזים על כל יתרונותיה הייתה שמורה בעיקר לנכסים מכינוס והתאפשרה בעיקר למקצוענים בתחום הנדל"ן שחיפשו מציאות.

 

אתר האינטרנט החדש מאפשר לראשונה, לכל בעל נכס להציע את נכס הנדל"ן שבבעלותו למכירה בשיטת המכרז תוך יצירת התמחרות מקוונת בין הקונים השונים המעוניינים בנכס. זאת במטרה לייצר ערך שוק אמיתי לנכס ולמקסם את התמורה. בעל הנכס מוזמן לחברה וזוכה לליווי צמוד לאורך כל תהליך המכרז, כולל הערכת שמאי לנכס ללא תשלום נוסף. לאחר קבלת כל המידע אודות הנכס, כולל תמונות ופרטים נוספים כגון תב"ע, נסח טאבו ועוד, נקבע המחיר ההתחלתי המבוקש, והנכס מועלה למכירה פומבית באתר. הצגתו של הנכס באתר כוללת גם  הדמיות וסיור וירטואלי ייחודי של הנכס, על מנת שהמתעניינים יוכלו לקבל את מלוא הפרטים וההתרשמות אודות הנכס.

 

משך כל מכרז מוגבל לשבועיים, זאת במטרה להגיע למכירה מהירה הממקסמת את ערך הנכס, לעומת מכירה רגילה אשר עשויה להימשך תקופה ארוכה.

 

המכרזים כולם מנוהלים ומפוקחים על פי חוקי המכרזים על ידי משרד עו"ד דוד לוי המנהל את האתר והמתמחה מזה כ-20 שנה בניהול מכרזי נדל"ן. כל הליך העלאת המכרז וניהולו נעשים ללא תשלום מצד המוכר או הקונים. הטיפול המשפטי, לאחר סיום המכרז, ייצוג המוכר בחתימת חוזה המכירה והעברת הזכויות לקונה נעשית ע"י משרד עו"ד דוד לוי בתמורה ל-1% ממחיר המכירה. 

 

כמו בכל מכרז, על מנת לוודא רצינות של הקונים הפוטנציאליים, כל הצעה חייבת להיות מלווה בערבות בנקאית בגובה 10% משווי ההצעה. ערבות זו תוחזר למציע שלא זכה במכרז.

 

לדברי עו"ד דוד לוי, מנכ"ל אתר מכרז און ליין, "הרעיון להשקת האתר החדש נבע מזיהוי צורך גובר להשקת פלטפורמה חדשה בתחום מכירת הנדל"ן, כאשר המכרזים המקוונים מהווים למעשה פריצת דרך בשוק בתחום. אתר מסוג זה מצריך מיומנות רבה וניסיון עתיר שנים בניהול מכרזים לאור הדקויות הרבות הגלומות בתחום. אני סמוך ובטוח כי אתר זה יהווה אבן דרך לתחום המכרזים ויוביל לצמיחת הפלטפורמה המקוונת ולחשיפת מכרזי הנדל"ן בקרב הציבור הרחב הן לקניה והן למכירה".

 

עוד הוסיף לוי "הציבור הרחב יוכל להתוודע ליתרונות הגלומים במכרזים לציבור, אשר מתייחסים הן לקונה והן למוכר: הליך המכר של הנכס הנו מהיר מהרגיל. לרוב הליך מעין זה חוסך לצדדים משא ומתן מתיש וארוך, אשר קיים בדרך כלל בעסקאות מכר מקרקעין רגילות. בנוסף, הליך מעין זה חוסך לצדדים דמי תיווך הנאמדים באלפי שקלים וכן, המחיר אשר נקבע לגבי הנכס משקף מחיר שוק המתאים לשני הצדדים".

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד