חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

עמותת אשנ"ב בשיתוף המכללה למינהל עורכות כנס שיעסוק בהשפעות העולם הוירטואלי על הילדים והנוער

מהן ההשפעות הקוגנטיביות, החברתיות והרגשיות של האינטרנט על הילדים? האם הילדים כיום שונים מהילדים של פעם? האם מערכת החינוך מתאימה עצמה לאתגרי העידן הוירטואלי? האם יש דמוניזציה של הרשת או שהיא אכן מסוכנת?

אלה רק חלק מהשאלות אשר יעמדו במוקד כנס הקיץ של עמותת אשנ"ב , להנצחת זכרו של ערן אדרת ז"ל, הפועלת מזה שבע שנים להעלאת המודעות לשימוש נבון באינטרנט, ובשיתוף עם ביה"ס למינהל עסקים במכללה למינהל. הכנס יתקיים במעמד שר התקשורת, אריאל אטיאס.

 

הכנס יתקיים ב – 17.6.08 בבניין א', אולם 50, קמפוס המסלול האקדמי, המכללה למינהל, שדרות יצחק רבין 7, ראשון-לציון

 

בכנס ייערכו פאנלים של אנשי מקצוע ומומחים בתחומי עיסוק שונים הקשורים לאינטרנט  תחת ארבעה מושבים מרכזיים:

השפעת האינטרנט על עולם הילדים - פאנל שיעסוק בהשפעות החברתיות, הקוגניטיביות והריגשיות של האינטרנט על עולם הילדים

תפיסת החינוך בעידן הוירטואלי- יבדוק את השאלה האם מערכת החינוך בישראל התאימה עצמה לאתגרי העולם הוירטואלי.

האם הרשת באמת מסוכנת לצעירים – פאנל אשר יבחן את הסכנות הקיימות באינטרנט והאם יש דמוניזציה של הרשת או שמא מדובר באופן הסיקור של האינטרנט על ידי כלי התקשורת המוסדיים.

 

פאנל נוסף – יזמות של ילדים ובני נוער - יציג את סיפוריהם של חמישה יזמים צעירים ברשת האינטרנט ביניהם, ירין גאון, בן 17, יזם ומוביל עסקי שהקים את החברות Epays ו – Esms העוסקות בתחומי סליקה ו – SMS באינטרנט או עידו טל, בן 16 אשר פיתח משחק אינטרנט אשר שיחקו בו מעל 5 מיליון פעמים.  

 

חשוב להדגיש כי פאנל זה נערך בהתאם לתפיסת אשנ"ב (אנשים למען שימוש נבון באינטרנט) הרואה באינטרנט מקור לאתגרים ולאפשרויות וכלי לביטוי עצמי, יצירה ויזמות. לכן יושם בכנס דגש לא רק על ההשלכות השליליות של האינטרנט, אלא גם להשפעות החיוביות של האינטרנט על בני הנוער ודרכים לרתום את העולם הוירטואלי לפעילות מאתגרת לבני נוער וילדים.

 

כמו כן, במסגרת הכנס יוענק פרס אשנב למורה היזם בתחום הגלישה הבטוחה באינטרנט לשנת תשס"ח.   

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד