חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

בורסת הדעות קובעת: ליוסי בובליל סיכויי הזכייה הגבוהים ביותר בגמר האח הגדול!

בורסת הדעות הינה כלי מחקרי חדשני ומתקדם של מכון המחקר פאנלס ושל חברת נימניקס, דרכה ניתן לקבל תחזיות מדויקות ומנומקות לגבי התרחשויות עתידיות.  בורסת הדעות מאפשרת לבחון את הסיכוי להתרחשותן (או אי התרחשותן) של תופעות עתידיות באמצעי משוכלל, אשר נשען על עיקרון "אינטליגנציית ההמונים".

 

תהליך המסחר בבורסת הדעות פועל בדומה לזה של הבורסה הרגילה, אולם בעוד שבבורסה הרגילה מחיר מניה מייצגת את הערכת הסוחרים לגבי הביצועים העתידיים של החברה בעלת המניה, בבורסת הדעות מחירה של דעה מייצג את הערכת הסוחרים לגבי הסיכויים של הדעה להתממש.

 

לאורך המסחר (הנערך על תקופת זמן ממושכת) המשתתפים קונים ומוכרים את הדעות, מחליפים ביניהם אינפורמציה ובכך מייצרים מחיר שוק המייצג באופן מושכל ומנומק את סיכוי הדעה להתממש. הסוחרים מרוויחים על ביצועים חיוביים בבורסה ולכן יש להם מוטיבציה להגיע לכמה שיותר אינפורמציה שתאפשר להם לבחור את המחירים הנכונים לקניה ולמכירה של דעות ולהניע את הסוחרים האחרים בבורסה לכיוון הרצוי להם. כתוצאה מכך הבורסה מעניקה תחזית מנומקת ומדויקת יותר לגבי התרחשויות העתיד מאשר סקר רגיל.

 

בורסת האח הגדול: רצה מהמחצית השנייה של ספטמבר, והעמידה למסחר את הסיכוי של כל אחד מהמשתתפים לזכות במשחק. למרות ריבוי המשתתפים במשחק, ליאון ויוסי בובליל הובילו מבחינת אחוז הסיכויים שלהם כבר מההתחלה (עם כ- 40% סיכויי ניצחון לכל אחד מהם).

 

ליאון הוביל על בובליל אולם בסוף נובמבר מעמדו של האחרון התחזק, כנראה על בסיס המאבק בין ה"בובלילים" ל"פרידמנים".  על בסיס המאבק, התחזק גם מעמדה של שיפרה מעט על חשבונו של ליאון ויותר על חשבונו של בובליל.

 

תוצאות סגירת המסחר, לאחר 3 חודשי מסחר רציף הן:

  • יוסי בובליל – 44% זכייה
  • ליאון – 22% זכייה
  • שיפרה – 18% זכייה
  • עינב בובליל – 9% זכייה
  • איתי – 8% זכייה

מצ"ב גרף המסחר לאורך זמן:

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד