חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

קבוצת "בשבע" מקימה בימים אלו אתר אינטרנט בשפה הערבית אשר יפנה לערביי ארץ ישראל והעולם הערבי

קבוצת "בשבע" מקימה בימים אלו אתר אינטרנט בשפה הערבית אשר יפנה לערביי ארץ ישראל והעולם הערבי.

קבוצת "בשבע" כוללת כיום את השבועון "בשבע", אשר הוקם לפני 9 שנים והינו השופר הימני במפת התקשורת הישראלית, ופונה לציבור הדתי לאומי, מסורתי והחרדי ואתר אתר האינטרנט "בשבע", תחת הכתובת INN (Israel national news), אשר מתורגם ל-3 שפות נוספות: אנגלית, צרפתית ורוסית.

כ-80% מכלל הגולשים באתר בעברית הינם ישראלים, וכ- 80% מכלל הגולשים באתר באנגלית הינם אמריקאים.

דודו סעדה מנכ"ל קבוצת בשבע מציין שבשנים האחרונות ניתן להבחין בתופעה בה אנשים אשר לא ממש מזדהים עם הדעות אותן האתר מציג, נכנסים אליו על מנת להבין את הלך הרוח בחברה הישראלית, האג'נדה הימנית, אהבת א"י ועוד, ואנשי מערכת האתר אף זיהתה כתובות IP ממדינות העולם הערבי.

סעדה מציין שבקבוצה מאמינים כי עולם האינטרנט הוא העתיד ובקבוצה התקבלה החלטה אסטרטגית שיש מקום לאתר אשר יביא לציבור הערבי את האג'נדה האמיתית והכנה של הציבור הישראלי, אשר רוצה שלום, יחד עם ההשקפה הישראלית הרציונאלית ואהבת ארץ ישראל.

"למרות שעל פניו מדובר באנטיתזה להשקפה של הציבור שלנו, מדובר בהחלטה מושכלת. רוב הציבור בישראל נוטה באופן מובהק למרכז וימינה (וראינו זאת בבחירות האחרונות), כולל חלק גדול מהציבור הערבי בישראל, אשר לא מזדהה עם ההשקפות הקיצוניות של מנהיגי העולם הערבי, ורק רוצים לחיות במדינה בשלום. חשוב להבין שהמטרה שלנו איננה להוציא אף אחד מהבית שלו- אך שגם לא יוציאו אותנו מהבית שלנו" מציין סעדה.

האתר החדש בערבית, אשר צפוי לעלות בתחילת שנת 2011 יכלול מאמרים אשר יופיעו באתר הראשי ובעיתון "בשבע" (מתורגמים כמובן לערבית) וכן יתן במה לכותבים ולמאמרים של אזרחים ועיתונאים מהציבור הערבי בארץ ובעולם אשר ירצו להשמיע את הקול השפוי.

סעדה מציין שגם בעולם הערבי ישנם אנשי תקשורת אשר לא דוגלים בקיצוניות ומחזיקים בדעות שפויות, אך לא יכולים להביע אותן בשל הצנזורה. האתר הערבי של "בשבע" יספק להם את הבמה הזו בדיוק, וזאת המהפכה הגדולה שהאתר שואף להביא.

האתר יכלול גם בלוגים ופורמים ובימים אלו מתבצע תהליך הרכבת המערכת אשר תכלול כ-5 עורכים וכתבים קבועים ועוד מספר פרילנסרים. הצפי להגיע לכ-100,000 כניסות במהלך הרבעון ה-1 של שנת 2011.

סעדה מוסיף כי אנשי המערכת יורכבו מישראלים דוברי ערבית, מזרחנים, אנשי תקשורת מהמגזר הערבי – ישראלי, יוצאי צבא מהעדה הדרוזית ועוד.

"במהלך השנה הראשונה קבוצת "בשבע" תשקיע כ-1 מיליון ₪ בהקמת האתר ואני מאמין יהיו הרבה חברות שיהיו מעוניינות לפרסם בו על מנת להגיע לקהל היעד של האתר, כולל חברות בינ"ל" מוסיף סעדה.

 

"סה"כ כאשר אנשים שומעים על המיזם הזה בפעם הראשונה  אנו מקבלים תגובות מופתעות, אך כאשר אנו מסבירים את האג'נדה אשר עומדת מאחוריו, את המסרים שלנו לשיתוף פעולה, שלום והדדיות- זה לפתע נהיה ברור מאליו"

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד