חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ערוץ 10 השיק את אולפן החדשות הדינמי עם קיר וידאו עגול ראשון מסוגו בישראל

חברת PrimeView, המתמחה בייצור ושיווק פתרונות תצוגה מקצועיים מתקדמים, הקימה באולפן החדשות הדינמי החדש של ערוץ 10, קיר וידאו הכולל 56 מסכי פלזמה, המהווים את לב האולפן החדש. קיר הוידאו נבנה כקיר מסכים בחצי עיגול, היוצר אפקט ויזואלי שלא נראה כמותו בישראל עד היום. הוא כולל קיר וידאו אחד בן 36 מסכים הנוסע על גבי גלגלים והיוצר אפקט של תנועה באולפן.  היקף ההשקעה בהקמת קיר הוידאו  נאמד בכ- 3 מיליון ₪.

 

הייחודיות של מסכי קיר הוידאו היא המסגרות הדקות  - שלושה מילימטר – של המסכים שגודלם 42 אינץ' (כל קוביה),  המאפשרים ליצור מסך ענק אופטימלי. תשתית קיר הוידאו הבנוי מצורת חצי עיגול בנוי משני קירות וידאו נפרדים בני מ 36 ו- 20 מסכים כל אחד. תכונות המסכים הן: אורך חיים גבוה במיוחד, בהירות גבוהה, מנגנון למניעת צריבה מתקדם, ממשק דיגיטאלי ותוכנת ניהול המאפשרים גמישות רבה בתפעול קיר הוידיאו. קיר הוידאו מוזן ממערכות גרפיות של החברה הישראלית ORAD ברזולוציה של K4 (HD X 4) בנוסף תוכננה ונבנתה תוכנת שליטה יעודית וייחודית להפעלת הקירות והגרפיקה.

 

לדברי אפי דילמוני , סמנכ"ל טכנולוגיה והנדסה בערוץ 10, "קירות הוידאו שהוקמו באולפן מספקים לצופים חווית צפייה ברמה שלא נראתה עד כה. האולפן עם קירות הוידאו ברקע המגישים מספק לצופים תחושה כי האולפן מרווח וגדול יותר. על גבי התצוגות יכול הצופה לקבל הרבה יותר מידע ואלמנטים ויזואלים על הנושאים שבחדשות. האולפן הוקם על פי סטנדרטים של אולפני חדשות ברחבי העולם. הוא משקף קידמה טכנולוגית, דינמיות ורב ערוציות – בדיוק כפי שחדשות ערוץ 10 ממוצבים בקרב קהל הצופים."

 

לדברי שי גוילי, מנכ"ל PrimeView, "האולפן הדינמי של חדשות ערוץ 10 כולל את קיר הוידאו הקבוע הגדול ביותר בישראל עם עשרות מסכים היוצרים אפקט שלא נראה כמותו בישראל. קיר הודיאו עוטף את אנשי החדשות ב- 360 מעלות. PrimeView מתמחה בהקמת פתרונות תצוגה מתקדמים לארגונים, המבוססים על מסכים המותאמים לדרישות חברות בתעשייה.

ל- PrimeView ניסיון רב בהקמת פתרונות תצוגה באולפני טלויזיה. בין לקוחותינו בתחום: רשות השידור, ערוץ 2, אתר הספורט One ועוד."

 

צילום: תומר פולטין

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד