חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

אתרי אינטרנט יוכלו להוריד ולהפיץ את תכני רשות השידור מהאוויר ללא תשלום

אתרי אינטרנט יוכלו להוריד ולהפיץ לגולשים את התכנים המשודרים בערוצי רשות השידור ללא תשלום - כך החליט יו"ר רשות השידור ד"ר אמיר גילת, במסגרת מדיניותו לפיה השידור הציבורי שייך לציבור משלמי האגרה ומכיוון שכך, עליו להיות זמין ונגיש בכל מקום שבו יוכלו לצרוך אותו.

 

"ברשות השידור מופקות תכניות מצוינות, והמטרה היא לחשוף אותן באמצעות אתרי האינטרנט לקהלים גדולים יותר", אמר ד"ר גילת. "זהו צעד ראשון ומתבקש בדרך לכניסתה של רשות השידור לעולם המדיה החדשה".

 

הצעתו של היו"ר אושרה על ידי מליאת רשות השידור ובימים אלה גיבשה הלשכה המשפטית את הכללים ליישום ההחלטה שתאפשר לאתרי אינטרנט שיעמדו בכללים להפיץ את תכני האודיו והווידיאו מתכניות הרדיו והטלוויזיה של רשות השידור.

 

על פי המתווה שאושר יוכלו אתרי האינטרנט לקלוט את תכני הרשות מהאוויר מתוך רשימת תכנים שיוצגו להם, בכפוף לחתימת הסכם מול הרשות כשבין היתר הם  יהיו אחראים לתוכן המשודר, לרבות הסדרת זכויות השידור.

 

בין הפרמטרים שיבחנו על-ידי הרשות בטרם תמסור את תכניה לאתרי האינטרנט: עמידת האתר בכללי הדין והאתיקה שהרשות עובדת על פיהם, זהות בעלי האתר ומטרותיו, התאמת התכנים לשידור ציבורי והיקף פעילותו.

 

 יצויין שלא מדובר בשלב זה בחומר ארכיוני של רשות השידור אלא בתכניות המשודרות בזמן אמת. האתרים גם ידרשו להסיר את התכנים מהאתר בתוך שבועיים ימים. ארכיוני הרדיו והטלוויזיה ברשות ימשיכו למכור את תכני הרשות לאתרי האינטרנט על-פי תעריפונים שאושרו על-ידי המוסדות ובהתאם למקובל ברשות.

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד