חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

פרופ' יהודה פרל, אביו של העיתונאי היהודי דניאל פרל שנחטף ונרצח, יגיע לכנס אילת לעיתונות

פרופ' יהודה פרל, אביו של העיתונאי היהודי דניאל פרל שנחטף ונרצח על ידי טרוריסטים בפקיסטן, יגיע במיוחד לכנס אילת לעיתונות, שיתקיים באילת בין התאריכים ה- 27-29 בנובמבר ביוזמת אגודת העיתונאים בתל אביב בשיתוף אוניברסיטת חיפה.

 

פרל הבטיח לקחת חלק פעיל בכנס אילת לעיתונות וישתתף בפאנל מיוחד לזכרו של בנו דניאל, שיוקדש לעיתונות הבינלאומית ויתמקד בביטחונם של עיתונאים באזורי עימות ברחבי העולם.

 

יהודה פרל, פרופסור למדעי המחשב באוניברסיטת לוס אנג'לס (UCLA), הינו מרצה בכיר בתחומו ומחבר גישת "רשתות הסקה הסתברותיות".

 

יחד עם פרל ישתתפו בפאנל וואליד אלעומרי מאל ג'אזירה, פרופ' דניאל האקל מרשת הרדיו crn (ארה"ב), אנריקה צימרמן מהטלוויזיה הספרדית, גבי רוזנברג, מנכ"ל jcs. הפאנל יתקיים בהנחייתו של פרופ' גדעון קוץ, כתב ערוץ 2 בפריז.

 

יוסי בר מוחא, מנכ"ל אגודת העיתונאים בתל אביב: " אנו שמחים לארח בכנס את יהודה פרל ורואים חשיבות עליונה בדיון שיתקיים בכנס בנושא ביטחונם של עיתונאים".

 

פרופ' גבי וימן, מומחה לתקשורת מאוניברסיטת חיפה, ציין שהעיתונאי היהודי-אמריקני דניאל פרל שנחטף ונרצח על ידי טרוריסטים מארגון אל-קאעידה בשנת 2002   היה עיתונאי אמיץ ומוכשר שסיכן את עצמו כדי להגיע למקורות אמינים ועתירי מידע. "מותו מסמל את המחיר הכבד שמקצוע העיתונאות משלם לא אחת תמורת חשיפה אמיצה של מידע, התחקות חסרת פשרות אחר מקורות וידע. בחייו ובמותו האכזרי המחיש דניאל פרל הלכה למעשה את עבודתו הקשה של עיתונאי בשירות הציבור", אמר פרופ' וימן.

 

"כנס אילת לעיתונות" של אגודת העיתונאים בתל-אביב בשיתוף אוניברסיטת חיפה, הראשון מסוגו בישראל, יתמקד בשינויים המתחוללים בתקשורת המקומית והעולמית. הכנס ידון בהתפתחויות האחרונות של תחום העיתונות והתקשורת ויעמוד בסימן מעמד העיתונאי בישראל, השינויים העוברים על העיתונות והמגמות המסתמנות לשנים הקרובות בתחומי הסיקור השונים. כן יעסוק הכנס בצבא ותקשורת, השפעות האינטרנט על עולם התקשורת, מערכת המשפט והסיקור התקשורתי, הון שלטון ותקשורת, פריפריה מול מרכז, ועוד.

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד