חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

העיתונאים יואל מרקוס ושלום קיטל קיבלו אמש פרס מפעל חיים על תרומתם לתקשורת הישראלית

העיתונאים יואל מרקוס ושלום קיטל קיבלו אמש פרס מפעל חיים על תרומתם לתקשורת הישראלית במסגרת כנס אילת לעיתונות, שנפתח לראשונה באילת, בנוכחות כ-900 עיתונאים, דוברים ואנשי אקדמיה.

 

אגודת העיתונאים בתל אביב יחד עם אוניברסיטת חיפה העניקו לשני העיתונאים הותיקים את הפרס בשל תרומתם ארוכת השנים ויוצאת הדופן לתחום התקשורת בישראל. שלום קיטל עלה נרגש לבמה ואמר כי "תמיד הרגשתי שליח ציבור. מעולם לא חשבתי שאני משדר למקבלי ההחלטות, אלא פניתי לציבור בגובה העיניים". עוד הוסיף ואמר "יש לנו תקשורת טובה ומקצועית בישראל. איני נביא זעם, אני אוהב את משפחת התקשורת, שעושה עבודה טובה יותר מלפני 30 שנה. זו גאווה להיות עיתונאי, לא סלב, לא בברנז'ה, לא טאלנט, עיתונאי".

 

עמוס שוקן מו"ל "הארץ" קיבל את הפרס בשמו של יואל מרקוס ואמר כי חברי מערכת הארץ גאים שעמיתם מקבל את הפרס היוקרתי הזה.

 

יואל מרקוס, עיתונאי ופובליציסט, החל את דרכו ככתב בעיתון חירות. בהמשך דרכו מונה לכתב צבאי ופוליטי בעיתון דבר ולאחר מכן נשלח מטעם העיתון לסקר את מערב אירופה. עם מעברו לעיתון הארץ, שימש במשך שלוש שנים ככתב במערב אירופה ובהמשך כיהן כשלוש שנים נוספות בתפקיד כתב בוושינגטון. עם חזרתו ארצה, הפך חבר הנהלת מערכת הארץ והחל לכתוב טור בנושאים מגוונים. במהלך הקריירה העיתונאית הענפה שלו, מרקוס חשף סיפורים מעוררי הד כגון כוונת ממשלת צרפת להפעיל אמברגו נשק על ישראל, הסתגרות ראש הממשלה בגין בביתו, כוונתו של ראש הממשלה שרון לפנות את גוש קטיף ועוד.

 

שלום קיטל, 60, החל את דרכו בשנת 1970 בתפקיד כתב ועורך בקול ישראל. במהלך השנים שימש בתפקידים שונים כגון כתב מדיני, כתב בוושינגטון ומגיש תוכניות אקטואליה וחדשות. בתפקידו האחרון בקול ישראל שימש כמנהל חטיבת החדשות בתחנה. בשנת 1993 חבר לצוות הקמת חברת חדשות ערוץ 2 ושנתיים מאוחר יותר מונה לתפקיד מנכ"ל ועורך ראשי של חברת החדשות. קיטל פרש מתפקידו בחודש מאי 2007, כשהוא זוקף לזכותו את הובלת החברה למעמד גוף העיתונות המוביל בתקשורת האלקטרונית.

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד