חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

התנ"ך של הברנז'ה: הספר "איפה טעינו-עיתונאים מתבוננים על עצמם" הופץ ל-222 עיתונאים

שילה דה בר, דויד לנדאו ודורון גלעזר  כבר לא לבד. שלשתם ו-219 עורכים, עיתונאים ופובליציסטיים נוספים קיבלו בימים אלה את הספר "איפה טעינו". הספר הינו אסופת כתבות בעריכת עוזי בנזימן שהתפרסמו במהלך השנים בכתב העת "העין השביעית" הוצאת המכון הישראלי לדמוקרטיה. בניגוד למהלך שיווקי רגיל, בו נשלחת כמות מצומצת של עותקים למדורי הספרות ולעיתונאים רלוונטים, מתוך כוונה שהסיקור התקשורתי יוביל לחשיפה תקשורתית ולרכישתו ע"י קהלי היעד, הוחלט  להפיצו לקבוצה גדולה של עיתונאים, שהם במידה רבה קהל היעד של הספר  גם על חשבון הפגיעה במכירות.

 

"הספר הוא מוצר יסוד הכרחי לאנשי התקשורת בישראל מאחר והוא נוגע בשאלות מהותיות וערכים כגון אתיקה עיתונאית וקבלת ביקורת עצמית וחיצונית" מסר איתי ליטמן דובר המכון הישראלי לדמוקרטיה והוסיף כי "החלטנו להפיצו בצורה שכזו מתוך רצון להשפיע ולו במעט על השיח העיתונאי וזאת על אף הפגיעה הצפויה בהיקף המכירות".

 

"איפה טעינו" מאגד מבחר מאמרים וטורים שהופיעו בכתב העת "העין השביעית" ומאפשר הצצה לעולמם של בכירי העיתונאים הישראליים, ללבטיהם המקצועיים, לביקורת שהם מותחים על עצמם ועל עמיתיהם ולוידוייהם של עיתונאים ידועים על טעויותיהם. בספר כותבים מיטב העיתונאים של התקשורת הישראלית, לרבות אורי אבנרי, אמנון אברמוביץ', עוזי בנזימן, חנוך מרמרי, נחום ברנע, רזי ברקאי, כרמית גיא, רפי מן – ועוד. הכתבות והטורים עוסקים בחשבון נפש של העיתונאים עם עצמם ועם עמיתיהם למקצוע.

כתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד