חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

פינוקים למנהלים: מרסלאן

פינוקים למנהלים: מרסלאן

לקראת יום האהבה, יקבי ברקן משיקים יין מרסלאן חדש, בציר 2013, בסדרת ספיישל ריזרב. זן המרסלאן הוא זן צרפתי אשר נוצר מהכלאה של קברנה סוביניון וגרנאש. מקורותיו של המרסלאן מגיעים מחבל לנגדוק שבדרום צרפת. שם בעיירה מרסייאן על גדות הים התיכון ייצר פול טרואל בפעם הראשונה בשנת 1961 את הזן.

 

בברקן מגדלים את זן המרסלאן בכרם תל צפית, בשפלת יהודה. איזור זה מתאפיין באקלים ים תיכוני מובהק בעל טמפ' יחסית גבוהות במהלך השנה. נתוני טרואר אלו דומים מאוד לנתונים הקיימים בחבל לנגדוק, ותורמים לכך שהגפנים גדלות בצורה אופטימלית.

 

המרסלאן מבשיל יחסית מוקדם בעונת הבציר ומגיע למיכלי התסיסה יחד עם הענבים הראשונים מאיזור השפלה. לאחר תסיסה יחסית חמה של 25-27 מעלות היין עובר ליישון בחביות עץ למשך שנה. מתוך חביות אלו, שילוב של חביות חדשות ומשומשות הביא ליצירת היין הייחודי הזה.

 

ליין גוון שני-בריק (Brick)ואף המשלב פטל שחור, דובדבנים ותותים, לצד עשבי תיבול, עלי טבק ונגיעות קינמון. עומק הפרי המשקף פירות יער נעטף בתיבול של עץ אלון מתקתק המוסיף למורכבות. סחרור נוסף חושף אלמנטים של ליקריץ ושומר בשילוב שוקולד מריר. בפה, הגוף בינוני והחמיצות טובה ומרעננת את החך. שלל פירות אדומים-שחורים כגון פטל שחור, שזיף אדום ואף תפוחים מציפים את חלל הפה בהרמוניה פירותית הנתמכת במבנה טאנינים מעודן ופריך, אשר עוטף את החך ומוסיף למורכבות היין. הסיומת ארוכה, ומלאה בטעמי פירות בתשלובת קרמל וקינמון.

 

מחיר: כ- 70 ש"ח

עבור לתוכן העמוד