חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

פינוקים למנהלים: ערב התרמה בהשתתפות שלום חנוך

פינוקים למנהלים: ערב התרמה בהשתתפות שלום חנוך

02.03.2016 יתקיים ערב התרמה מיוחד בקיבוץ גן שמואל המוקדש לגיוס כספים להקמת כיתות תקשורת י"ג-י"ד לנערים בני 18-21 הנמצאים על הרצף האוטיסטי ולהעלאת המודעות לכך. בשיאו של הערב תתקיים הופעתו של האחד והיחיד שלום חנוך אשר נרתם אף הוא למטרה החשובה.

 

מי שעומד מאחורי הפקת ערב ייחודי זה הוא חמי סל (מפיק אירועים) בן קיבוץ עין שמר, אב ל 4 ילדים מתוכם בן, יונתן, בעל צרכים מיוחדים שאובחן בגיל שנה וחצי בלבד כאוטיסט. בכיתה ז' יונתן זכה למסגרת חמה ותומכת בקריית החינוך ע"ש דוד בן גוריון במועצה האזורית עמק חפר, יחד איתו לומדים עוד כ 50 תלמידים בגילאי 12-21 הנמצאים על הרצף האוטיסטי.

יונתן וחבריו סיימו את כיתה י"ב וכעת הם זקוקים למסגרת המשך, שתמשיך להעניק להם עוגן חברתי, יציבות, וכן תעניק להם סל כלים שיסייע להם לשרוד בעולם ולהשתלב בחברה כבוגרים עצמאיים. כך נולד הצורך בהקמת כיתות תקשורת (ASD)  י"ג – י"ד.

 

חמי סל מציין כי "אנו יוצאים לדרך עם אירוע התרמה גדול וייחודי כדי להעלות על סדר היום את הנוער עם הצרכים המיוחדים שבשונה מיתר בני גילם שממשיכים לאחר התיכון במסלול של צבא, לימודים וחו"ל, החבר'ה הללו מוצאים עצמם בסוף כיתה י"ב נטולי מסגרת. לכן, אנחנו ההורים התגייסנו כדי לעשות שינוי ביחד ולהעניק להם את האפשרות להמשיך וללמוד במסגרת לימודית מותאמת ובסביבה חברתית מוכרת ואהובה".

 

בקריית החינוך בעמק חפר פועלת קהילה שלמה של מורים, תומכי הוראה ומטפלים ובנוסף לזה המועצה האזורית תורמת, נתרמת ומגויסת למשימה בהנאה רבה. ישנה השקעה פרטנית בכל נערה ונער, קבוצות קטנות, טיפולים פרא רפואיים פרטניים וקבוצתיים, פיתוח כישורי חיים, פעילות ימית, שילוב בכיתות בית הספר ובלימודים אקדמיים.

 

חמי נרתם כולו למשימה כי מדובר כאן בילד הפרטי שלו ובנושא שמטבע הדברים קרוב מאוד לליבו. לשם כך, רתם את מיטב אנשי המקצוע בתעשייה וכן את הידע והקשרים שצבר במשך שנות עבודתו כדי "להרים" אירוע שבמרכזו אמנם עומדת המטרה הנעלה גיוס כספים לשם הקמת כיתה לילדים עם צרכים מיוחדים אך לא פחות חשוב מדגיש חמי כי החשיפה והמודעות של הציבור הרחב להיקף הבעיה גם היא הוגדרה כמטרה.


מופע ההתרמה יתקיים באולם קיבוץ גן שמואל, 2.3.16 בשעה 20:00. כל ההכנסות מהמופע ישמשו להקמת כתות התקשורת החדשות. שלום חנוך התגייס להופעה מיוחדת ואינטימית, אליו חובר שותפו המוזיקלי משכבר הימים משה לוי - על הקלידים וקולות הרקע - וחנוך על השירה והגיטרה האקוסטית.
 
לרכישת כרטיסים לערב ההתרמה: http://www.pashbar.co.il/show.php?id=4305
עבור לתוכן העמוד