חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

חשיבות האנטי וירוס למחשבים

חשיבות האנטי וירוס למחשבים

אם אתם מתלבטים אם לרכוש או לא אנטי ווירוס למחשב שלכם – כדאי שתמשיכו לקרוא כדי לפתור את הדילמה. אמנם הזמן שלכם יקר ומן הסתם שווה כסף כמאמר הקלישאה, אבל אנחנו בטוחים שבמקרה הזה זמנכם לא יתבזבז לריק ואפילו תגידו לנו תודה. אז לפני הכל - איך הווירוסים נכנסים למחשבים שלנו?

 

איך נכנסים הווירוסים למחשבים שלנו?

הווירוסים יכולים להיכנס למחשבים שלנו במגוון של דרכים שמבוססות על פעולתה של רשת האינטרנט. לפניכם 4 אפשרויות להידבקות בווירוסים באמצעות האינטרנט שמהוות רשימה חלקית בלבד :

·       אפשרות ראשונה - להידבק בווירוס מסוג תולעת באמצעות דואר אלקטרוני

·       אפשרות שנייה - להידבק בווירוס באמצעות תוכנה לשיתוף קבצים כמו אימיול או קאזה אפשרות שלישית - להידבק בווירוס באמצעות התקנה של תוכנה לא מוכרת או תוסף אינטרנטי כלשהו. (לרוב ווירוס מסוג רוגלה)

·       אפשרות רביעית – להידבק בווירוס באמצעות שיטוט באתרי אינטרנט נגועים (בעיקר אתרי פורנו והימורים)

 

מה הסכנה בווירוסים?

אמנם ווירוסים במקרה הטוב פוגעים במהירות העבודה של המחשב, אבל הם יכולים לעשות הרבה יותר נזק מזה. למשל, ווירוסים מסוג סוסים טרויאנים או רוגלות (תוכנות ריגול שונות) יכולים לשאוב מידע מהמחשב שלכם ולהעביר אותו למתחרים.

בנוסף, יש ווירוסים שיכולים פשוט להרוס את המחשב שלכם, למשל להעמיס מידע רב ומיותר על המחשב שלכם ובכך לגרום להתחממות יתר. התחממות זו פוגעת ברכיבים פיזיים שונים של המחשב, כך שלצורך תיקון הבעיה נדרשת הוצאה כספית לא מעטה.

 

אז מה עושים?

השלב הראשון והבסיסי בהגנה על מחשבים הוא להצטייד בתוכנות אנטי ווירוס שונות. תוכנות אלו לא רק ימנע מווירוסים שונים להיכנס למחשב שלכם, אלא גם ברוב המקרים יגרום לנטרולם עוד לפני חדירתם למחשב כך שאתם מוגנים לחלוטין.

לכן, מומלץ שהתקנת תוכנת אנטי וירוס למחשב תהיה הדבר ה-2 שתעשו לאחר קניית מחשב חדש. הפעולה הראשונה אגב היא התקנה חוקית של מערכת ההפעלה. עם זאת, כדי להבטיח פעולה איכותית של תוכנת האנטי וירוס מומלץ לעדכן אותה באופן קבוע. העדכון המומלץ צריך להיעשות לפחות פעם ביום ואם אפשר בתדירות גבוהה יותר.

כמו כן, מומלץ לסרוק את המחשב באמצעות תוכנת האנטי וירוס שברשותכם כדי לאתר מזיקים שונים, למשל וירוסים מסוג תולעת, רוגלות, סוסים טרויאנים ועוד. מומלץ לבצע סריקה זו לפחות פעם בשבוע או לרכוש תוכנה שמבצעת סריקה אוטומטית, כלומר סריקה שמתבצעת לפי פרקי זמן שקבעתם מראש.

 

איפה רוכשים?

אנחנו ממליצים לרכוש תוכנות אנטי וירוס למחשב אצל הטובים ביותר בתחום ובמילים אחרות – באמצעות החנות האינטרנטית פי.סי סנטר שמתמחה במכירה ובשיווק של מיטב תוכנות אנטי וירוס.

לתוכנות אלו מחירים אטרקטיביים ואתם נהנים גם משירות מקצועי ומיחס אישי, כך שלמעשה אתם תופסים כמה ציפורים באנטי וירוס אחד. אז למה אתם מחכים? הקדימו תרופה למכה באמצעות אנטי וירוס והבטיחו ראש שקט, מחשב תקין ומידע שלא עובר למתחרים.

עבור לתוכן העמוד