חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

איך לבחור קולט אדים

איך לבחור קולט אדים

מטרתו של קולט האדים הוא למנוע ריחות רעים בזמן הבישול והטיגון ואף למנוע תקלות במזגן. הוא מטהר את האוויר מעשן ורסיסי שומן ושומר על הניקיון של ארונות המטבח. בחורף כשקר ובקיץ כשחם, ממעיטים לפתוח את חלונות הבית ולכן קולט אדים זה פתרון מעולה. אם אתם לקראת מטבח חדש כדי שתדעו כמה דברים חשובים.

 

קיימים שני סוגים של קולטי אדים:

קולט אדים תחתון – מותקן בתחתית ארון המטבח, מעל הכיריים או התנור. מערכת השאיבה המורכבת ממנוע ומפוח מוחבאת בתוך ארון מעל הקולט. הדגם הבולט ביותר הוא קולט אדים אינטגראלי שבו היחידה החיצונית גלויה.

 

קולט ארובה – מותקן מעל כיריים ומעליו אין ארונות, הוא תלוי מהקיר או מהתקרה. הוא בדרך כלל יקר יותר מקולט תחתון.

 

מידות: כל קולט מגיע במידה שונה. גובה סטנדרטי לקולט אדים רגיל הינו 70 ס"מ מעל הכיריים ו-60 ס"מ לקולט אינטגראלי. על מנת שהקולט לא ישאב להבה גדולה מדי אין לרדת מ-60 ס"מ, חשוב לשים לב שגודל הקולט יהיה בגדול של הכיריים או אף רחב מהם. קולט ארובה גדול מדי יבלוט החוצה וזה עלול להפריע לכם במהלך הבישול. הכול תלוי בגודל הכיריים והתנור שלכם ובמקום הפנוי שיש לכם מעל הכיריים.

 

עוצמת השאיבה: תלוי בעיקר בגודל המטבח ובכמות הבישולים והטיגונים אצלכם במטבח. ככל שהמטבח גדול יותר, על עוצמת השאיבה להיות חזקה יותר וכך פינוי אדי הבישול תהיה טובה יותר. עדיף קולט עם עוצמה חזקה יותר, אך יש לזכור שככל שהעוצמה חזקה יותר כך גם עוצמת הרעש. כל קולט אדים הוא בעל 3 רמות של עוצמה, כך שאם זה ממש מפריע לכם פשוט תשימו על עוצמה נמוכה.

 

עיצוב: אין ספק שקולט אדים הינו פריט עיצובי במידה רבה ולכן חשוב שיהיה מותאם למטבח גם מבחינת הגודל וגם מבחינת עיצובו. ארוך, עגול, מלבני, עם מסך טלוויזיה ודגמים נוספים. גימור מנירוסטה מבריק, מט ומוברש או זכוכית. מבחינת ניקיון, ככל שהגימור חלק יותר כך קל יותר לנקות אותו.

 

תחזוקה ואחריות: את הקולט יש לנקות רק לאחר שהתקרר לחלוטין, יש להקפיד על הניקיון מכיוון ויש שומנים המצטברים על המנדף והם יכולים לפלוט אדים רעילים. אחת לשבוע שבועיים יש לנקות את הפילטר הנשלף במים פושרים ולהחליף פילטר פחם על פי תדירות השימוש בין חצי שנה לשנה. אחריות על הקולט ניתנת בד"כ לשנה אך היא לא כוללת שבר על המוצר בעת ההתקנה מה שאומר שחשוב מאוד לבחור מתקין מקצועי.

 

אם אתם אנשים בשלנים ואוהבים לטגן הרבה במטבח שלכם, מומלץ לרכוש קולט אדים איכותי עם המידות הנכונות אשר יתאים לכם למטבח וישמש אתכם לטווח ארוך.

עבור לתוכן העמוד