חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

חשיבותו של ארון התקשורת

חשיבותו של ארון התקשורת

יש הרבה סוגים של ארונות ופתרונות אחסון. בשנים האחרונות, אחד המרכזיים בהם הוא ארון תקשורת או ארון שרתים. כאשר כל העולם מתבסס על העברת נתונים ותקשורת, דיגיטלית, אלחוטית ואינטרנטית, באמצעות מחשבים, סמארטפונים או כל אמצעי אחר, יש צורך לייצר תשתית איכותית ולשמור עליה בצורה מיטבית.

עסקים רבים, גדולים וקטנים ואפילו בתים פרטיים, מרושתים במערכת תקשורת הכוללת ציוד יקר ערך. כבלים נתבים, מערכת טלפוניה, ראוטרים וכד' על מנת לשמור על הציוד יש צורך לאגד אותו במקום אחד. בבית הפרטי בד"כ מדובר על 2-3 מכשירים הנמצאים באותה נקודה ממנה יוצאת התקשורת, אך כאשר מדובר על עסקים וארגונים גדולים, יש צורך במיקום מרכזי מסודר, עסקים קטנים יכולים להסתפק בסידור של ארון תקשורת וארגונים גדולים משופעי ציוד מספקים חדר תקשורת מרכזי.

באופן עקרוני, רוב הארונות המשמשים בתים פרטיים או עסקים קטנים הינם ארונות פאסיביים בהן מונחות תשתיות התקשורת. בקטגוריה הזו ניתן למצוא ארון קומפקטי ללא דלת, עם פתח מרכזי לכבלים ומיקום להנחת ראוטרים וכן ארון עם דלת המסתירה את המכשירים שנמצאים בה במטרה לשמור על הנראות והאסטטיקה של החלל. רוב מתקני התקשורת בבתים או במשרדים הקטנים, נמצאים במקום מרכזי, בסלון או בחדר ישיבות, רוב האנשים אינם אוהבים לראות כבלים מסתובבים או מכשירים מהבהבים ומומלץ לרכוש את הארונות בעלי דלת, הנראים כמו כל ארון אחר בחדר.

כאשר מדבר על עסקים או ארגונים גדולים, בעלי צרכי תקשורת משמעותיים וציוד רב, רכישת ארון תקשורת איכותי אינה נחשבת למותרות, זהו ציוד הכרחי לעבודה יעילה ותקנית של העסק. כאן כבר יש צורך בארון מקצועי אשר ישמור בצורה מיטבית ובטיחותית על ציוד התקשורת, הטלפוניה והאינטרנט ובעיקר על הנתונים שעוברים שם בכל רגע נתון.

הבחירה חייבת להיעשות תוך בחינת גודל הארגון והצפי לעתיד, אפיון מערכות התקשורת הקיימות כיום ומניית ציוד הקצה של כלל העובדים. התכנון חייב לכלול את המצב הנוכחי מבחינת מערכות תקשורת וציוד קצה וכן את הצפי לתוספת רשתות ומערכות מידע, ורשימה עתידית של הציוד אשר יותקן בארון ואופן החיבור של כל מכשיר.

רק לאחר הבנת הצורך הקיים והעתידי ניתן לקבוע את גודל הארון הנדרש ואת המיקום המתאים להעמידו. איתור המקום האופטימלי להעמדת סל תקשורת או ארון, חייב להתייחס למס' נתונים חשובים. בראש ובראשונה חיבור נוח ובטיחותי למקור חשמל, נגישות בעת צורך אך לא מרכזי מידי עבור כלל העובדים. החלל צריך להיות רחוק ממקור מים ממקור חום או שמש ישירה. ישנם ארונות בהם מותקנת בקרת אקלים שוטפת אשר מבטיחה שמירה על הציוד לאורך זמן.

כמובן כאשר רוכשים מוצר בעל חשיבות עליונה לארגון, יש צורך שיענה על כל הצרכים והדרישות הטכניות, אבל, לא פחות חשוב מזה זאת הדרישה החזותית. השפע הקיים בשוק סלי התקשורת מעניק אפשרות למצוא גם את הארון המתאים לעיצוב המשרד ולא פוגם בסטיילינג הכללי של החלל. ארונות בשלל גדלים וצבעים, עם דלת זכוכית שקופה או אטומה, בהתאם לטעם האישי והעיצובי.

עבור לתוכן העמוד